STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / MĘŻCZYŹNI ŚW. JÓZEFA

Mężczyźni św. Józefa

Mężczyźni św. Józefa
TYP WYDARZENIA: Spotkania formacyjne i modlitewne,
DATA ROZPOCZĘCIA: 17-10-2018 GODZINA: 18:00
PARAFIA: Kraków, Kościół św. Józefa

OPIS WYDARZENIA:
17 października odbędzie się kolejne spotkanie otwarte Mężczyzn Świętego Józefa w Krakowie.
Gość specjalny: Jacek Szempliński
– mąż Kasi (od 24 lat) i ojciec 3 dzieci, które wspólnie z żoną nauczają domowo. Z wykształcenia i zamiłowania automatyk przemysłowy. Prowadzi firmę AB Industry SA, która zajmuje się projektowaniem i budowaniem fabryk (specjalizująca się w linie do produkcji kosmetyków, produktów spożywczych i farmaceutycznych). Wspólnie z żoną prowadzimy Wspólnotę Rodzinne Świętowanie Niedzieli przy parafii w Starych Babicach. Posługuje poprzez kursy ewangelizacyjne, kursy małżeńskie, studium biblijne, przedstawienia czy koncerty.
Tematem spotkania będzie bitwa o wiarę.
Wiara nie wydaje się nam podmiotem bitwy. Raczej kojarzy się nam z czymś wewnętrznym, przeżywanym prywatnie, w ukryciu, w skrytości serca. Takie podejście do wiary sprawiło, że nie chcemy jej ujawniać, a wręcz kryjemy się z naszymi przekonaniami, zaś ich ujawnianie staje się niepopularne, wręcz niezręczne.
Jednak tak naprawdę toczy się w nas (ale i wokół nas) bitwa, w której celem przeciwnika jest wykorzenienie naszej wiary. Czy umiesz zawalczyć o siebie? O swoją relację z Bogiem? O wolność do wiary (zamiast od wiary)?
Święty Jakub wyznaje: “Wiara bez uczynków jest martwa”. Czy moja wiara jest aktywna? Czy przejawia się w zaangażowaniu? A może śpi, albo (co gorsza) umiera?
Zawalcz o swoją WIARĘ!!!
Bądźcie z nami 17 października na żywo, lub na łączach internetowych przez stronę mezczyzni.net
Zapraszamy na kolejne nasze spotkanie.

Środa 17 października 2018

18:30 Msza Święta w kościele, po Mszy spotkanie w Kamieniołomie,

Kraków – Podgórze, ul Zamoyskiego 2

Osoby, które nie mogą być z nami na żywo – Zapraszamy online.

Transmisja Online – w czasie trwania spotkania: 17 października 2018 od około 19:20 do około 21. Transmisja nie będzie obejmowała spotkania w małych grupach.LINK DO TRANSMISJI

https://youtu.be/RGU6g4gkgEE
ZOBACZ TAKŻE