STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / CIEPŁO BEZ GRANIC

Ciepło bez granic

Ciepło bez granic
DATA ROZPOCZĘCIA: 16-12-2018 GODZINA: 19:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 19-12-2018 GODZINA: 22:00
MIEJSCE: Kolegiata św. Anny w Krakowie
PARAFIA: Kraków, Parafia św. Anny

ORGANIZATOR: Duszpasterstwo Akademickie św. Anny w Krakowie
WWW: https://da-krakow.pl/
OPIS WYDARZENIA:

Rozpal się na pomaganie i dołącz razem z grupą ChMIEL do akcji Ciepło dla Ukrainy. Za każde CIEPŁE wsparcie pragniemy ofiarować Ci MOTANKĘ – ręcznie zrobioną lalkę, przybyłą do nas z Krasnohorowki.

Inicjatywa będzie miała miejsce podczas Rekolekcje Adwentowe “Pamiętaj kim jesteś” w Kolegiacie św. Anny w Krakowie w dniach 16 – 19.12.

Ponadto, dnia 18.12 zapraszamy do Kany na kawę, herbatkę i ciasto, gdzie będzie można spotkać wolontariuszy organizacji Chuť pomáhat, którzy chętnie podzielą się swoim doświadczeniem wojny na Ukrainie.

“Cześć,
Nazywają mnie Motanka i przybyłam do Was ze wschodniej Ukrainy, gdzie już od 2014 roku trwa wojna. Krasnohorowka, skąd pochodzę, jest miastem frontowym i na jej obrzeżach codziennie się walczy.
W mieście zostali przeważnie ludzie, którzy nie mają możliwości wyjechać: samotne matki z małymi dziećmi, niepełnosprawni, bezdomni i osoby starsze, dla których zimą mrozy sięgają aż -25⁰C. Okres zimowy jest dla nich trudny do przetrwania, ponieważ często brakuje im pieniędzy na opał.

Jeśli jednak Twoje serce przepełnia ciepło, możesz tym ludziom pomóc razem ze mną. I ja wtedy stanę się dla Ciebie symbolem Twojego dobrego serca.”

Już teraz możesz pomóc wpłacając dowolną darowiznę tytułem “Ciepło bez granic” na konto:
PKO 70 1020 2892 0000 5902 0664 3060
Przyjdź na rekolekcje i odbierz swoją Motankę!

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na opał.

Motanka jest non-profit projektem czeskiej organizacji Chuť pomáhat, która niesie pomoc w miastach frontowych na wschodnej Ukrainie. Strona internetowa organizacji: http://www.chutpomahat.cz/

ZOBACZ TAKŻE