STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / 20-LECIE POLSKIEGO STOWARZYSZENIA OBROŃCÓW ŻYCIA CZŁOWIEKA

20-lecie Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka

20-lecie Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka
TYP WYDARZENIA: Abp Marek Jędraszewski,
DATA ROZPOCZĘCIA: 19-05-2019 GODZINA: 16:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 19-05-2019 GODZINA: 21:00
MIEJSCE: Kościół Niepokalanego Serca NMP Sióstr Felicjanek w Krakowie przy ul. Smoleńsk 6
OPIS WYDARZENIA:

Serdecznie zapraszamy na Święto Życia, które odbędzie się 19 maja br. W tym szczególnym dniu będziemy obchodzić jubileusz 20-lecia Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka – krakowskiej organizacji, której misją jest troska o życie każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci oraz pomoc charytatywna osobom najbardziej potrzebującym.

Jubileusz rozpocznie się Mszą św. o godz. 16:00 w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP Sióstr Felicjanek w Krakowie przy ul. Smoleńsk 6. Odprawi ją abp Marek Jędraszewski. Podziękujemy Panu Bogu za dar życia, za wszystkie polskie dzieci, rodziny i osoby bezżenne, którym leży na sercu los nienarodzonych.

Po Mszy św. w Kinie Kijów. Centrum odbędzie się gala jubileuszowa. Rozpoczniemy ją o godz. 17:30 od premiery czwartej płyty zespołu Jakubowe Muszelki, która w całości jest poświęcona rodzinie. Dla młodszych z pewnością będzie to czas doskonałej zabawy, dla starszych – okazja do refleksji. Po koncercie przyznane zostaną wyróżnienia osobom, które całe swoje życie poświęciły rodzinom i ratowaniu dzieci nienarodzonych oraz krótko opowiemy o tym, jak każdy z nas może zaangażować się w ruch pro-life. Pozytywny przekaz, podkreślający piękno życia i godność osoby ludzkiej, jest dziś bardzo potrzebny.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy dzieci i młodzież z rodzicami i dziadkami a także osoby spychane na margines naszego społeczeństwa: samotne, ubogie, w trudnej sytuacji życiowej. Chcemy przypomnieć, że życie każdego z nas jest bezcenne!

W trosce o zapewnienie uczestnikom najwyższych standardów bezpieczeństwa, wstęp do Kina Kijów. Centrum będzie się odbywał tylko za okazaniem imiennego zaproszenia. Bezpłatne wejściówki można zamawiać w biurze Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka: przez formularz na www.jubileusz.pro-life.pl, telefonicznie: 12 421 08 43, mailowo: biuro@pro-life.pl. Zaproszenia można odebrać osobiście, chętnie też wyślemy je pocztą. Liczba miejsc jest ograniczona.

Podczas gali w Kinie Kijów. Centrum odbędzie się drobny poczęstunek. Wszyscy Uczestnicy zostaną także obdarowani upominkami m.in. płytą zespołu Jakubowe Muszelki, podkładkami pod kubki, materiałami edukacyjnymi pro-life i odblaskami.

Chcielibyśmy przy tej okazji zrobić coś dobrego. Dlatego po koncercie odbędzie się dobrowolna zbiórka charytatywna na Fundusz Dziecka Chorego. To nasz program pomocy materialnej dla rodzin podejmujących trud wychowania niepełnosprawnego dziecka. Rodzina objęta wsparcie otrzymuje pomoc finansową w wysokości 5 tys. zł.

Przy okazji jubileuszu Stowarzyszenia, chętnie pomożemy w przygotowaniu materiałów o naszej działalności edukacyjnej i charytatywnej. Nasza pomoc trafia do samotnych mam czy rodziców niepełnosprawnych dzieci. Każda paczka czy przelew ma twarz konkretnej osoby, której możemy pomóc.

 

Marcin Nowak | Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka

 

https://www.youtube.com/watch?v=6qunY9MEkJc

https://www.youtube.com/watch?v=a-VswHhRDIk&feature=youtu.be

ZOBACZ TAKŻE