STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / KURS FILIPA

Kurs Filipa

TYP WYDARZENIA: Rekolekcje i dni skupienia,
DATA ROZPOCZĘCIA: 06-12-2019 GODZINA: 19:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 08-12-2019 GODZINA: 15:00
PARAFIA: Kraków-Cegielniana, Parafia Matki Bożej Saletyńskiej

ORGANIZATOR: Krakowska wspólnota Saletyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji
PROWADZĄCY: Ks. Marcin Libera MS
WWW: www.sne.krakow.saletyni.pl
E-MAIL: sne.filip.krakow@gmail.com

OPIS WYDARZENIA:

Pragniesz doświadczać miłości Boga? Nie masz radości z modlitwy? Chcesz poznać moc Słowa Bożego? Jeśli tak, to ten kurs jest dla Ciebie! Krakowska wspólnota Saletyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji zaprasza na Kurs św. Filipa, który odbędzie się w dniach 6-8 grudnia.

Celem Kursu św. Filipa jest odnowienie łaski chrztu świętego – uczestnicy zostaną poprowadzeni tak, by ich wiara stała się żywa. “Chodzi o rozpakowanie tego daru, który każdy otrzymał w chrzcie świętym” – mówi ks. Jan Gierlak MS.

Założyciel Saletyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji wyjaśnia, że dziś wielu ludzi ochrzczonych ma różne formy pobożności, korzysta z sakramentów, chodzi do kościoła, ale nie ma radości z wiary. „Problemy, które spotykają w swoim życiu tak ich przygniatają, że wydają się być większe niż wiara. Dlaczego tak jest? Najczęściej dlatego, że nie ma wiary żywej, o którą właśnie chodzi. Często praktyki pobożnościowe są rozumiane właśnie jako wiara. Ale wiara to przede wszystkim bycie w żywej relacji z osobą Jezusa Chrystusa” – mówi ks. Gierlak. Szkoła Nowej Ewangelizacji stara się dać odpowiedź na pytanie: „jak dojść do żywej wiary?”, „co zrobić, żeby ją mieć?”.

Kurs św. Filipa odbędzie się przy parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Krakowie przy ul. Cegielnianej 43. Poprowadzą go świeccy członkowie krakowskiej wspólnoty SSNE wraz z duszpasterzem ks. Marcinem Liberą MS. Kurs przeznaczony jest tylko dla osób pełnoletnich a uczestnictwo w nim jest darmowe. Szczegóły i zapisy na www.sne.krakow.saletyni.pl albo telefonicznie: 511-173-575.

Katolickie Szkoły Nowej Ewangelizacji są jedną z odpowiedzi na wezwanie Jana Pawła II do nowej ewangelizacji. Saletyńska SNE jest dziełem prowadzonym przez polską prowincję Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów w Polsce (Mrągowo, Olsztyn, Kraków, Warszawa, Rzeszów, Kobylanka, Dębowiec), Szwajcarii i na Słowacji.

ZAPISY DO: 03/12/2019
ZOBACZ TAKŻE