STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / 36. WADOWICKA PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ

DATA ROZPOCZĘCIA: 14-07-2022 GODZINA: 07:00
PARAFIA: Wadowice, Parafia Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

OPIS WYDARZENIA:
W dniach 14-19 lipca 2022 roku, po raz 36 Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy na szlak. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: JESTEM, PAMIĘTAM, CZUWAM…, które nawiązują do przemówienia św. Jana Pawła II wygłoszonego podczas Światowych dni Młodzieży w Częstochowie w 1991 r. W ten sposób chcemy uczynić żywym nauczanie naszego Rodaka, które dla każdego może stanowić inspiracje.
– Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w Wadowickiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, zarówno w sposób tradycyjny, jak również do duchowego pielgrzymowania. Jak w latach poprzednich w niedzielę poprzedzającą pielgrzymkę – 10 lipca oraz w poniedziałek, wtorek i środę będzie można w Bazylice złożyć intencje, które będą omadlane w czasie modlitwy różańcowej podczas pielgrzymki. Do zobaczenia na szlaku. Maryjo idziemy do Ciebie!!! – zachęca ks. Adam, przewodnik i organizator.
Szczegółowe informacje organizacyjne są dostępne na stronie: www.wadowicejp2.pl oraz na profilu Facebook – Bazylika Wadowice oraz Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.