STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWE STANISŁAWA SZAJNY „ORŁA”

Uroczystości pogrzebowe Stanisława Szajny „Orła”

TYP WYDARZENIA: Metropolita,
DATA ROZPOCZĘCIA: 14-09-2020 GODZINA: 12:00
PARAFIA: Kraków, Sanktuarium Św. Józefa Obrońcy Miasta Krakowa

ORGANIZATOR: IPN
OPIS WYDARZENIA:

W poniedziałek 14 września o godz. 12.00 metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski będzie przewodniczył uroczystościom pogrzebowym Stanisława Szajny „Orła”, partyzanta oddziału „Żandarmeria” Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowców.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 11. 45 wprowadzeniem trumny do kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP (przy ul. Rakowickiej 18), gdzie o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza święta, której będzie przewodniczył metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. O godz. 13. 30 nastąpi przemarsz konduktu pogrzebowego na cmentarz Rakowicki (przy ul. Prandoty), gdzie o godz. 14. 00 odbędą się uroczystości pogrzebowe z asystą wojskową.

Pogrzeb odbędzie się dokładnie w rocznicę wykonania wyroku (14 września 1949 r.).