STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / 5. ROCZNICA ŚMIERCI ŚMIERCI KS. ANTONIEGO SOŁTYSIKA

5. rocznica śmierci śmierci ks. Antoniego Sołtysika

TYP WYDARZENIA: Spotkanie autorskie,
DATA ROZPOCZĘCIA: 26-05-2023 GODZINA: 18:00
PARAFIA: Kraków, Parafia św. Mikołaja

OPIS WYDARZENIA:

W piątek, 26 maja 2023, o godz. 18.00 w kościele św. Mikołaja w Krakowie odbędzie się Msza Święta w intencji księdza Antonika Sołtysika, w 5. Rocznicę jego śmierci. Następnie po Mszy św., w salce parafialnej odbędzie się spotkanie autorskie z księdzem Andrzejem Zwolińskim oraz panią Elżbietą Szklarczyk – autorami biografii „Kapłan z pasją młodzieżową. Ksiądz prałat Antoni Sołtysik”.

Spotkanie jest skierowane do szerokiej grupy wiekowej. To świetna okazja by młodzież duszpasterstw młodzieżowych poznała postać księdza Sołtysika z opowieści osób, które były świadkami jego pracy nad tworzeniem Duszpasterstwa Młodzieży, Grup Apostolskich i reaktywacją KSM.

Na wydarzenie zapraszamy również wszystkie osoby, które spotkały w swoim życiu księdza Antoniego – parafian z kościoła św. Mikołaja w którym w latach 1981- 2008 pełnił funkcje proboszcza, seniorów KSM oraz uczestników rekolekcji Grup Apostolskich, które 50 lat temu miały swoje początki.