STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / 6. ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA DLA KOBIET

ORGANIZATOR: Integralne Mamy
PROWADZĄCY: ks. dr Bogusław Kastelik
OPIS WYDARZENIA:

Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch; różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan; różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich. (1 Kor 12,4-6)

Wspólnota dla mam z małymi dziećmi Integralne Mamy serdecznie zaprasza na 6. Adwentowy Dzień Skupienia dla kobiet, który odbędzie się we środę 4. grudnia 2019 r. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Zamiejskiej w Krakowie. We wspólnym gronie wysłuchamy konferencji ks. dra Bogusława Kastelika.

“Peryferia”, “klerykalizm”, “światowość”, “kanapa”, “jałowy pesymizm”, “kotwica”, “rozeznawanie”, “ekologia”, “czułość”, “miłosierdzie” – to niektóre słowa-klucze pontyfikatu papieża Franciszka. W czasie adwentowego dnia skupienia będziemy próbowali właściwie zrozumieć głos Piotra naszych czasów. W tym głosie przecież słychać wołanie samego Chrystusa. Pragniemy, aby tegoroczny adwent był dla nas okazją do obudzenia w sobie nowej wrażliwości, która pozwoli nam rozpoznać przychodzącego Jezusa – ubogiego, odrzuconego i prześladowanego.

Ramowy plan dnia skupienia:

• 9:30 – okazja do spowiedzi świętej oraz indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu
  • 10:00 – Msza św. z krótkim kazaniem
  • ok. 11:00 – konferencja
  • ok. 11:30 – spotkanie w salce, poczęstunek, dzielenie się refleksjami

Podczas Mszy Świętej do dyspozycji najmłodszych oddajemy kącik zabaw oraz przewijak. Dziecięcy gwar jest mile widziany!

Patronat nad dniem skupienia sprawuje Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Krakowskiej.