STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / 78. ROCZNICA ŚMIERCI O. MAKSYMILIANA

MIEJSCE: Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia
WWW: http://harmeze.franciszkanie.pl/
OPIS WYDARZENIA:

14 sierpnia 2019 r. na terenie byłego obozu Auschwitz odbędą się uroczystości 78. rocznicy męczeńskiej śmierci polskiego franciszkanina o. Maksymiliana Marii Kolbego.

W Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia o godz. 8.00 pielgrzymi będą mieli okazję uczestniczyć w nabożeństwie Transitus, które jest upamiętnieniem męczeńskiej śmierci o. Maksymiliana.

Następnie zgromadzeni wierni udadzą się w procesji z Harmęż do byłego obozu, aby tam przejść przez Plac Apelowy pod Blok 11, pod ścianę straceń i w Celi Śmierci o. Kolbego złożyć kwiaty.

Obchody 78. rocznicy męczeńskiej śmierci zakończy uroczysta Eucharystia sprawowana na placu przez J.E. ks. abpa. Marka Jędraszewskiego, ordynariusza archidiecezji krakowskiej i ks. bpa Piotra Gregera biskupa pomocniczego diecezji bielsko-żywieckiej.

Wydarzenie na Facebooku