STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / 80. ROCZNICA ŚMIERCI EDYTY STEIN ŚWIĘTEJ TERESY BENEDYKTY OD KRZYŻA OCD

80. rocznica śmierci Edyty Stein Świętej Teresy Benedykty od Krzyża OCD

TYP WYDARZENIA: Metropolita,
DATA ROZPOCZĘCIA: 09-08-2022 GODZINA: 10:00
MIEJSCE: Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęciumiu
OPIS WYDARZENIA:

9 sierpnia 2022 wspominamy Edytę Stein, świętą Karmelitankę Teresę Benedyktę od Krzyża, która 80 lat temu 9 sierpnia 1942 roku została zamordowana w Auschwitz. – Dziś żyjemy w innych czasach, także w wielkiej niepewności. Europa przeżywa wojnę Rosji przeciwko Ukrainie, która wstrząsa nami wszystkimi. Zwracamy się do Patronki Europy i prosimy ją o pomoc. Za jej wstawiennictwem chcemy modlić się o pokój dla Europy i lepiej rozumieć naszą misję na tym świecie – czytamy na stronie Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu.

Program wydarzenia:

10:00 Droga Modlitewna wzdłuż Rampy w byłym obozie Auschwitz-Birkenau, przygotowana wspólnie z Polską Radą Chrześcijan i Żydów.
Na rozpoczęcie słowo w imieniu Episkopatu Polski: J.E. Abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski.
Na zakończenie słowo w imieniu Episkopatu Niemiec: J.E. Biskup Bertram Meier, Augsburg.

13:30 – 14:00 Wirtualny most z Japonią – Modlitwa o pokój*
Z katolickim Uniwersytetem w Nagasaki i Towarzystwem Edyty Stein Niemiec w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu

14:30 Rozmowy w małych grupach* z pomocą wybranych tekstów Edyty Stein w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu
lub