STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / 9. PIKNIK ŚWIĘTOJAŃSKI W CHRZANOWIE

ORGANIZATOR: Parafia św. Jana Chrzciciela w Chrzanowie
WWW: http://www.koscielec.org/
OPIS WYDARZENIA:

Parafia w Chrzanowie – Kościelcu, w związku z uroczystością patronalną ku czci św. Jana Chrzciciela, w sobotę 22 i niedzielę 23 czerwca organizuje 9. Piknik Świętojański. Za tegorocznym hasłem: „Świetlikowy most do nieba” kryje się chęć wsparcia działalności „Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo” w Tychach. Prowadzi ona m.in. hospicjum domowe i kameralny ośrodek dzienny, a podejmuje się obecnie budowy Hospicjum Stacjonarnego ze stałym pobytem dzieci, zarówno w dzień jak i w nocy.

W ramach przygotowań organizujemy konkurs plastyczny dla dzieci – na ich prace czekamy do 14 czerwca. Zbieramy fanty i nagrody główne na planowaną zabawę fantową, z której całkowity dochód przeznaczymy dla Świetlikowa.

W sobotę między godz. 10:00 a 14:30 planujemy Rajd Rowerowy, a wieczorem o godz. 19:30 wieczór poezji śpiewanej Janusza Saługi.

W niedzielę zapraszamy na sumę odpustową o godz. 11:00. Piknik rozpoczniemy o godz. 14:00. W programie przewidziane są zabawy, występy dzieci, młodzieży, ogłoszenie wyników konkursu plastycznego i inne rozrywkowe atrakcje. Bawić nas będzie raper Anatom, znany przed laty z utworu „Pomimo”, a obecnie ewangelizujący swoim śpiewem (mogli przekonać się o tym uczniowie niektórych z chrzanowskich szkół). Gwiazdą wieczoru będzie znany rodzimy zespół „Ulysses”. Przez cały czas będzie trwać Zabawa Fantowa, zakończona losowaniem nagród głównych. Dzieci będą mogły skorzystać z atrakcji, będzie także prowadzony bufet. Na pikniku promujemy bezalkoholowy styl zabawy.

Szczegółowy program Pikniku jest na stronie internetowej naszej parafii i na plakatach. Serdecznie zapraszamy do ogrodów plebańskich w Chrzanowie – Kościelcu na wspólne świętowanie!