STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / ALBERTIANA 2019 – GALA FINAŁOWA

Albertiana 2019 – gala finałowa

Albertiana 2019 – gala finałowa
TYP WYDARZENIA: Wydarzenia kulturalne,
DATA ROZPOCZĘCIA: 18-03-2019 GODZINA: 10:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 18-03-2019 GODZINA: 14:00
MIEJSCE: Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
ORGANIZATOR: Fundacja im. Brata Alberta wraz z Fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko”
OPIS WYDARZENIA:

Zarząd Krajowy Fundacji im. Brata Alberta wraz z Fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko” zaprasza na uroczystą galę XIX Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Teatralno – Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana 2019”, która odbędzie się w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w dniu 18 marca br.

„Albertiana” jest wyjątkową imprezą promującą dorobek artystyczny teatrów działających przy warsztatach terapii zajęciowej, środowiskowych domach samopomocy, domach pomocy społecznej, dziennych ośrodkach adaptacyjnych na terenie całej Polski. Celem imprezy jest promowanie twórczości osób niepełnosprawnych intelektualnie, jak i pokazanie prawdziwego obrazu tej osoby w społeczeństwie.

Tego typu spotkania pomagają im uwierzyć w siebie, dowartościowują ich i mobilizują do podejmowania nowych działań, sprzyjają w nawiązywaniu ciekawych znajomości i przyjaźni, dają im możliwość dzielenia się swoimi talentami i wrażliwością. W czasie festiwalu zostaną również wręczone Medale św. Brata Alberta.

Laureatami za rok 2018 zostały następujące osoby: pani Krystyna Mrugalska z Warszawy – za działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie i ich rodzin, ksiądz prałat Stanisław Łada z Pruszcza Gdańskiego – za działalność charytatywną i duszpasterską na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących, pan Jan Kanty Pawluśkiewicz z Krakowa – za działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych, a zwłaszcza za wspieranie Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, państwo Diana i Wojciech Bonowiczowie z Krakowa – za działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie w ramach ruchu „Wiara i Światło” i innych organizacji pozarządowych.

 

Fot. mimowszystko.org

ZOBACZ TAKŻE