STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / “BITWA O ODPOWIEDZIALNOŚĆ” – SPOTKANIE OTWARTE MĘŻCZYZN ŚWIĘTEGO JÓZEFA

“Bitwa o Odpowiedzialność” – spotkanie otwarte Mężczyzn Świętego Józefa

“Bitwa o Odpowiedzialność” – spotkanie otwarte Mężczyzn Świętego Józefa
DATA ROZPOCZĘCIA: 20-03-2019 GODZINA: 18:30
DATA ZAKOŃCZENIA: 20-03-2019 GODZINA: 22:00
PARAFIA: Kraków-Podgórze, Sanktuarium św. Józefa

ORGANIZATOR: Mężczyźni Świętego Józefa w Krakowie
PROWADZĄCY: abp Marek Jędraszewski
WWW: http://mezczyzni.net/main/
OPIS WYDARZENIA:

W dniu 20 marca odbędzie się kolejne spotkanie otwarte Mężczyzn Świętego Józefa w Krakowie. W marcu naszym gościem będzie abp Marek Jędraszewski. Podejmie on ważny temat: “Bitwa o Odpowiedzialność”.

Bitwa o odpowiedzialność jest codziennością kazdego z nas – meżczyzn. Odpowiedzialność jest tak naprawdę istotą męskości. Jesteśmy po to, by być odpowiedzialni. Za żonę, dzieci, ale przede wszystkim za siebie – własne postawy i zachowania.

Bitwa ta rozgrywa się na dwóch frontach: z biernością i egoizmem. Bierność – to postawa wycofania – odziedziczona po Adamie – pierwszym z mężczyzn. Łatwo nam stanąć obok i przyglądać się, zaś trudniej zaryzykować stając w obronie tych, których Pan Bóg powierzył naszej trosce.
Egoizm to koncentracja na sobie. Gdy zapatrzymy się w lusto – możemy łatwo zgubić punkt dojścia. Łatwo zapomnieć o Miłości, która odbija w nas naturę Boga – wpisaną w akcie stworzenia.

Jak daję sobie radę na tych dwóch frontach? Jak radze sobie z sobą i swoimi skłonnościami?
Przyjdź, posłuchaj, przeżyj spotkanie ze Świadkiem!

Gość specjalny: Abp Marek Jędraszewskiprofesor nauk teologicznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, arcybiskup metropolita krakowski, zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski od 2014, przewodniczący Rady Naukowej KEP. członek Rady Stałej KEP, sekcji nauk filozoficznych, komisji wychowania katolickiego i wielu innych. Przewodniczący Komisji ds katechezy, szkół i uniwersytetów Rady Konferencji Biskupów Europy.

Transmisja przez stronę: mezczyzni.net

ZOBACZ TAKŻE