STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / BOŻE CIAŁO – PROCESJA CENTRALNA

TYP WYDARZENIA: Metropolita,
DATA ROZPOCZĘCIA: 11-06-2020 GODZINA: 09:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 11-06-2020 GODZINA: 14:00
PARAFIA: Kraków-Wawel, Parafia archikatedralna św. Stanisława Biskupa Męczennika i św. Wacława

OPIS WYDARZENIA:

Centralna procesja Bożego Ciała w Krakowie 11 czerwca rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą św. sprawowaną przy ołtarzu polowym na dziedzińcu przed katedrą wawelską, po czym drogą królewską przejdzie na Rynek Główny. Przy kolejnych czterech ołtarzach, zbudowanych obok kościołów: św. Idziego, świętych Apostołów Piotra i Pawła, św. Wojciecha i przy bazylice Mariackiej, będzie rozważane Słowo Boże i zanoszona modlitwa w intencjach szczególnie dzisiaj ważnych i aktualnych.

W tym roku tematyka ołtarzy nawiązywać będzie do hasła roku duszpasterskiego „Wielka tajemnica wiary”. W roku jubileuszu stulecia urodzin św. Jana Pawła II Wielkiego nie zabraknie również refleksji nad jego nauczaniem.

Po zakończeniu centralnej procesji Bożego Ciała w Krakowie przed bazyliką Mariacką zostanie odprawiona Msza św., zwłaszcza dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w Eucharystii na Wzgórzu Wawelskim.

Abp Marek Jędraszewski zaprasza do udziału w centralnej procesji Bożego Ciała reprezentacje wszystkich krakowskich parafii wraz ze swoimi proboszczami i rektorami kościołów, asysty procesyjne, zgromadzenia zakonne żeńskie i męskie, bractwa, stowarzyszenia, wspólnoty, wojsko, ludzi nauki i kultury, władze miejskie i samorządowe, szkoły katolickie oraz młodzież.

– W obliczu wciąż zagrażającej pandemii pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów państwowych, które stoją na straży naszego bezpieczeństwa, zdrowia i życia – przypomina metropolita krakowski.