STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / CAŁOMIESIĘCZNA MODLITWA DO ŚW. JÓZEFA W KOŚCIELE SIÓSTR BERNARDYNEK W KRAKOWIE

Całomiesięczna modlitwa do św. Józefa w kościele Sióstr Bernardynek w Krakowie

TYP WYDARZENIA: Nabożeństwa,
DATA ROZPOCZĘCIA: 01-03-2020 GODZINA: 18:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 31-03-2020 GODZINA: 18:00
MIEJSCE: Sanktuarium św. Józefa przy Klasztorze Sióstr Bernardynek przy ul. Poselskiej 21
OPIS WYDARZENIA:

Zapraszamy serdecznie do Sanktuarium św. Józefa na ul. Poselską 21 u Sióstr Bernardynek na całomiesięczną modlitwę.

Codziennie o godz. 18.00 będzie nabożeństwo do św. Józefa z czytaniem złożonych przez wiernych próśb, a o 18.30 Msza św. z kazaniem. Zaczynamy od początku marca. W tym roku przewodnią myślą będzie adhortacja św. Jana Pawła II Redemptoris Custos, o św. Józefie. Od 1 do 9 marca będziemy każdego dnia gościli różnych kaznodziei, natomiast podczas ścisłej nowenny tj od 10 do 18 postać św. Józefa przybliży nam br. Marek Miszczyński, gwardian klasztoru krakowskich kapucynów.

W czasie Uroczystości 19 marca będzie wśród nas o godz. 7.00 abp Marek Jędraszewski, a o godz. 10.00 kard. Stanisław Dziwisz (szczegóły na plakatach). Od 20 do 31 marca ciąg dalszy nabożeństw. I jak to bywało w latach poprzednich codziennie jest zaproszony inny kaznodzieja. Dzięki temu w różny sposób będziemy mogli poznać postać św. Józefa, który nie tylko jest patronem Kościoła, ale i miasta Krakowa.

Zapraszamy! Niech nas zachęcą słowa kard. Karola Wojtyły (Jana Pawła II), które wypowiedział w naszym Sanktuarium:

„Muszę stwierdzić, że często ten kościół nawiedzam. Zawiera się w nim bowiem jakiś szczególny klimat. Powiedziałbym, że jest to klimat św. Józefa, to jest klimat zapatrzenia na Boga. Nie wiem, moi Drodzy Bracia i Siostry, którzy tak często przychodzicie do tego kościoła, czy odnosicie podobne wrażenie, ale ja to zawsze z tego kościoła wynoszę. Nie spełnia on może szczególnych funkcji duszpasterskich, ale spełnia osobliwą, bardzo potrzebną w Krakowie funkcję duszpasterską, mianowicie daje wiernym z całego Krakowa okazję do modlitwy, do nawiedzenia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Myślę, że do tego przyczyniają się także SS. Bernardynki, które tu za tymi ścianami żyją i modlą się. My nie widzimy ich twarzy, ale słyszymy ich modlitwę myślimy sobie o ich życiu, że ze wszystkiego innego zrezygnowały, ażeby tylko przez wiarę patrzeć na Boga, rozpamiętywać tajemnice Boże”.

Sanktuarium św. Józefa w kościele Sióstr Bernardynek w Krakowie ustanowił kard. Stanisław Dziwisz 19 marca 2016 roku.

Siostry Bernardynki
o. Barnaba Olszewski OFM – kustosz sanktuarium