STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / DROGA KRZYŻOWA ULICAMI ZAKOPANEGO W NIEDZIELĘ PALMOWĄ

Droga Krzyżowa ulicami Zakopanego w Niedzielę Palmową

TYP WYDARZENIA: Droga Krzyżowa,
DATA ROZPOCZĘCIA: 05-04-2020 GODZINA: 16:00
MIEJSCE: Zakopane
PARAFIA: Zakopane, Parafia Świętego Krzyża

OPIS WYDARZENIA:

W związku z zaistniałą sytuacją i „pozostaniem w domach” zapraszamy wszystkich naszych parafian z dekanatu zakopiańskiego, wirtualnych gości i mieszkańców całego Podhala, aby poprzez transmisję internetową wzięli udział duchowo w tradycyjnej Drodze Krzyżowej ulicami Zakopanego odprawianej w Niedzielę Palmową 5 kwietnia, modląc się wspólnie o ustąpienie epidemii. W rozważaniach będzie także okazja do okazania modlitewnej wdzięczności wszystkim, którzy walczą o nasze zdrowie, życie i przetrwanie w tych trudnych chwilach.

Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 16.00 przed Sanktuarium Najświętszej Rodziny, a zakończy przed kościołem Świętego Krzyża. Na zakończenie ks. Infułat Stanisław udzieli nam wszystkim błogosławieństwa relikwiami Krzyża Świętego.

Wszyscy pozostajemy w domu, poszczególni księża z wszystkich parafii dekanatu i kaplic publicznych, pojedynczo będą stali wzdłuż ulic czytając kolejne rozważania stacji, nie przechodząc dalej, a tylko wóz transmisyjny będzie pokonywał całą trasę.

Wspólne przeżycie Drogi Krzyżowej będzie możliwe dzięki transmisji na: tvpodhale.info

Zapraszam do modlitwy
ks. Bogusław Filipiak, Dziekan Dekanatu zakopiańskiego