STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / DZIĘKCZYNIENIE W 40. ROCZNICĘ WYBORU KAROLA WOJTYŁY NA STOLICĘ PIOTROWĄ

Dziękczynienie w 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na stolicę Piotrową

TYP WYDARZENIA: Metropolita,
DATA ROZPOCZĘCIA: 16-10-2018 GODZINA: 16:30
DATA ZAKOŃCZENIA: 16-10-2018 GODZINA: 22:00
MIEJSCE: Sanktuarium św. Jana Pawła II
PARAFIA: Kraków, Sanktuarium Świętego Jana Pawła II

ORGANIZATOR: Archidiecezja Krakowska, Instytut Dialogu Międzyreligijnego
PROWADZĄCY: Arcybiskup Marek Jędraszewski
WWW: https://diecezja.pl/40-lecie/
E-MAIL: 40jp2@diecezja.pl

OPIS WYDARZENIA:

Otwórzcie drzwi Chrystusowi
Pod hasłem „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”, zaczerpniętym z homilii Jana Pawła II wygłoszonej na Placu św. Piotra w Rzymie, podczas Mszy Świętej inaugurującej Jego pontyfikat w 1978 roku, odbędą się w Krakowie obchody 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Cykl wydarzeń religijnych, kulturalnych i naukowych został zainaugurowany 18 maja, w 98. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, a ich kulminacja nastąpi w październiku.

PROGRAM

godz. 15.30 Otwarcie wystawy poświęconej pontyfikatowi św. Jana Pawła II oraz prezentacja znaczka wydanego specjalnie z tej okazji przez Pocztę Polską.

godz. 16.30 Msza Święta w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce Arcybiskupa Salvatore Pennacchio z udziałem Episkopatu Polski i władz państwowych. Kazanie podczas uroczystości wygłosi osobisty Sekretarz Ojca Świętego Jana Pawła II, świadek pontyfikatu, Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz.

godz. 20.00 Mapping na budynku Arcybiskupów Krakowskich ul. Franciszkańska 3 oraz odsłonięcie odrestaurowanego „Okna Papieskiego”

godz. 20.30 Jubileuszowy koncert artystów scen polskich na płycie Rynku Głównego

PLIKI DO ŚCIĄGNIĘCIA