STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / DZIEŃ MODLITWY I POKUTY ZA GRZECH WYKORZYSTANIA SEKSUALNEGO

Dzień Modlitwy i Pokuty za grzech wykorzystania seksualnego

TYP WYDARZENIA: Modlitwa za Zranionych w Kościele,
DATA ROZPOCZĘCIA: 24-02-2023 GODZINA: 08:00
OPIS WYDARZENIA:

MIEJSCE: Wspólnota ze Zranionymi

Krzywda, której doświadczyły osoby zranione wykorzystaniem seksualnym, dotyka wielu aspektów ich życia. Działania sprawców wpływają na ich poczucie własnej wartości i godności, a nadszarpnięte zaufanie do drugiego człowieka utrudnia budowanie relacji z innymi. Cień tej krzywdy dotyka także przestrzeni wiary. Pojawiające się pytania – gdzie był wtedy Bóg? dlaczego nie uchronił mnie przed tym dramatem? czemu mimo błagania w modlitwie, by ten dramat się skończył, on nadal trwał? – są znakiem osamotnienia w tym cierpieniu. Dramat wykorzystania zakrywa przed skrzywdzonymi oblicze Boga pełnego miłości. Jakże trudno sercu przepełnionemu bólem uwierzyć, że Bóg jest po jego stronie i że można liczyć na towarzyszenie i wsparcie wspólnoty Kościoła.

PLIKI DO ŚCIĄGNIĘCIA