STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / DZIEŃ PAPIESKI I BIAŁY MARSZ Z GDOWA DO NIEGOWICI

Dzień Papieski i Biały Marsz z Gdowa do Niegowici

Dzień Papieski i Biały Marsz z Gdowa do Niegowici
TYP WYDARZENIA: Dzień Papieski,
DATA ROZPOCZĘCIA: 11-10-2020 GODZINA: 16:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 11-10-2020 GODZINA: 21:00
PARAFIA: Gdów, Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

OPIS WYDARZENIA:

Gmina Gdów wraz z Centrum Kultury w Gdowie, Parafią Narodzenia NMP w Gdowie oraz Parafią Wniebowzięcia NMP w Niegowici serdecznie zapraszają wszystkich na obchody Dnia Papieskiego, które odbędą się 11 października. W naszej gminie uroczystości rozpoczną się o godzinie 16-tej od Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej Gdowskiej, po której wyruszy Rodzinny Biały Marsz z Gdowa do Niegowici. Pielgrzymi przejdą trasą, którą w 1948 roku pokonał Ksiądz Karol Wojtyła, idąc na swą pierwszą parafię. Marsz poprowadzi Szwadron Ułanów.

Ok. godziny 18.30 w Niegowici na Pielgrzymów czekał będzie poczęstunek w formie Podpłomyka Plebańskiego, który upieką Panie z  Kół Gospodyń Wiejskich. O godzinie 19.00 rozpocznie się w kościele w Niegowici Koncert Papieski, w czasie którego usłyszymy Orkiestrę pod batutą Wojciecha Zwierniaka oraz gdowski Chór Tutte le Corde pod dyrygenturą Elżbiety Gawryszewskiej. Wystąpią także Kwartet Galicyjski oraz soliści:  Monika Polak, Julia Suchojad, Tomasz Jarosz, Łukasz Buksa i Adam Jarzmik. Prowadzącym niedzielne muzyczne spotkanie będzie Ojciec Franciszkanin Łukasz Buksa. Koncert podzielony będzie na trzy części: „Harcerska”, „Muzyka Świata” oraz „Polski drewniany kościół”, a każda z nich będzie muzyczną opowieścią o życiu i pontyfikacie Jana Pawła II. Koncert zakończymy wspólnym odśpiewaniem „Barki” oraz Apelu Jasnogórskiego.

Jeśli pozwolą warunki pogodowe koncert będzie także transmitowany na zewnątrz, przed kościołem, gdzie będą ustawione ławki i krzesła. Dla uczestników Marszu Rodzinnego organizatorzy zapewniają powrotny transport do Gdowa. Autobusy odjadą z Niegowici ok. godz. 21.00. Pamiętajmy o zabraniu ze sobą maseczek lub przyłbic.

Metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski objął wydarzenia swoim honorowym patronatem.

ZOBACZ TAKŻE