STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / DZIEŃ SKUPIENIA RYCERZY KOLUMBA

DATA ROZPOCZĘCIA: 11-12-2021 GODZINA: 09:30
PARAFIA: Kraków-Czyżyny, Parafia św. Judy Tadeusza

OPIS WYDARZENIA:

11 grudnia 2021 r. w parafii św. Judy Tadeusza w Krakowie odbędzie się Dzień Skupienia Rycerzy Kolumba. Spotkanie będzie okazją do adwentowej refleksji i wspólnej modlitwy. Konferencję formacyjną wygłosi ks. Kazimierz Skwierawski.

Dzień Skupienia rozpocznie się Eucharystią o godz. 9:30. Bezpośrednio po Mszy, ks. Skwierawski wygłosi naukę formacyjną, po której nastąpi przerwa kawowa z możliwością zadawania pytań prelegentowi. Całe wydarzenie zakończy się wspólnym posiłkiem. Rejestracja dla chętnych do uczestnictwa rozpocznie się o godz. 9:00, kosztu udziału wynosi 30 zł.

Rycerze Kolumba są największą na świecie organizacją katolickich mężczyzn. Wspólnotę założył bł. ks. Michael McGivney, który w 1882 r. w New Haven w Stanach Zjednoczonych zgromadził grupę mężczyzn pragnących wspierać się wzajemnie i formować w wierze katolickiej. Ich zasadami są: Miłosierdzie, Jedność, Braterstwo i Patriotyzm. Działają w kilkunastu państwach świata i gromadzą w swoich szeregach ponad 2 miliony członków. W Polsce obecni są od 15 lat i liczą prawie 7 tysięcy członków działających w ponad 200 parafiach na terenie 30 diecezji. Ich krajowym przywódcą, Delegatem Stanowym, jest Krzysztof Zuba, a duszpasterzem, Kapelanem Stanowym, jest Metropolita Częstochowski, abp Wacław Depo.