STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / HISTORIA NOEGO I JEGO ARKI

Historia Noego i jego Arki

Historia Noego i jego Arki
DATA ROZPOCZĘCIA: 13-03-2019 GODZINA: 17:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 13-03-2019 GODZINA: 21:00
MIEJSCE: Aula Świętego Jana Pawła II
PARAFIA: Kraków-Łagiewniki, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

OPIS WYDARZENIA:

Któż z nas nie słyszał o Arce Noego, o tragicznym, opisanym w księdze Rodzaju Potopie…

Szanowni Państwo,

w imieniu organizatorów, a przede wszystkim ks. dra Romana Piwowarczyka, wiceprezesa Zarządu Głównego Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, serdecznie zapraszam na prelekcję poświęconą Arce Noego.

Gośćmi spotkania będą:

1. Achmet Ertugrul, mieszkaniec Dogubayazit (małe miasteczko we wschodniej Turcji, u podnóża Ararat). To on ma największe osiągnięcia w kwestii poszukiwań Arki na górze Ararat. On też organizuje w rodzinnym mieście muzeum Arki.

2. Yiu Fai (Panda) LEE i Yee Han (Clara) WEI z Hong Kong to członkowie ewangelizacyjnej grupy NAMI (Noah’s Ark Ministries International) którzy postanowili poprzez wiarę, wiedzę biblijną i wiedzę racjonalną szukać odpowiedzi na pytania dotyczące Noego i Arki. To właśnie członkowie tej grupy wraz z Achmedem Ertugrulem dokonali bardzo ciekawych odkryć na górze Ararat. Panda Lee z wykształcenia wojskowy, jest głównym organizatorem wypraw na Ararat, jest także zaangażowany w formację religijną nastolatków w Hong Kongu. Clara specjalizuje się w poznawaniu kultury rejonów pobliskich góry Ararat w kontekście Arki.

3. Philip Williams i Reuben Dedmondt z USA to także wielcy pasjonaci wiedzy o historii starożytnej a zwłaszcza o Noem. Philip Wiliams, inżynier z dziedziny infrastruktury i telekomunikacji a także ekspert z dziedziny archeologii prehistorycznej, autor książki: Archeologiczne podstawy Potopu z czasów Noego.

Reuben Dedmondt specjalizuje się w analizie Arki w kontekście historycznym a także w oparciu o antyczne metody rzemiosła w drewnie.

Zaproszenie jest darmowe i skierowane do wszystkich chętnych i zainteresowanych wspomnianą tematyką. Będzie oczywiście możliwość zadawania pytań a także rozmów indywidualnych. Spotkanie odbędzie się w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski.

Cały artykuł ks. dra Romana Piwowarczyka, poświęcony temu wydarzeniu znajda państwo na stronach “Krakowa Niezależnego”
Dr Mirosław Boruta | Wiceprezes Oddziału Krakowskiego Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy

Galeria

ZOBACZ TAKŻE