STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / II DZIEŃ CAŁUNU W KRAKOWIE

DATA ZAKOŃCZENIA: 20-10-2018 GODZINA: 19:00
MIEJSCE: Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie
PARAFIA: Kraków, Sanktuarium Świętego Jana Pawła II

ORGANIZATOR: Polskie Centrum Syndonologiczne, Centrum i Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie
WWW: http://dziencalunu.pl/
OPIS WYDARZENIA:

W imieniu Polskiego Centrum Syndonologicznego, Centrum i Sanktuarium św. Jana Pawła II, pragniemy serdecznie zaprosić Państwa na II Dzień Całunu w Krakowie.

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 20 października o godz. 14:00 w Białej Sali
(budynek Veritas przy Sanktuarium, sala sąsiednia z naszą wystawą). W tym roku skupimy się na możliwości wykorzystania Całunu w ewangelizacji i katechezie. Temu zagadnieniu poświęcone będą konferencje oraz świadectwa osób wykorzystujących już od wielu lat Całun jako narzędzie apostolskie. Darmowa rejestracja oraz więcej informacji na stronie: www.dziencalunu.pl .

Program Dnia Całunu:

12:00 Walne zebranie członków Polskiego Centrum Syndonologicznego
14:00 Oficjalne rozpoczęcie II Dnia Całunu w Krakowie
14:15 Wykład: “Pasja Jezusa a ewangelizacja”
14:45 Świadectwa osób używających Całun w ewangelizacji
15:15 Przerwa na kawę
15:45 Wykład: “Szansa dla Dobrego Łotra”
16:15 Sesja pytań
17:00 Eucharystia (w kościele)

Jednocześnie przypominamy o stałej ofercie naszej wystawy przy Sanktuarium, gdzie można przyjść z grupą aby obejrzeć wystawę oraz wysłuchać konferencji na temat Całunu Turyńskiego.
Czynne codziennie od 9.00 do 17.00. Wstęp na wystawę wolny. Można nas także zaprosić do wspólnot i parafii z prezentacją multimedialną na temat Całunu. Więcej szczegółów na stronie: www.calun.info  oraz w Informatorze. Informator wraz z listem polecającym JE ks. abp. Marka Jędraszewskiego można pobrać klikając tutaj.

Z Bożym błogosławieństwem
O. Mariusz Kiełbasa, LC