STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / II DZIEŃ MĘŻA I ŻONY

DATA ROZPOCZĘCIA: 14-07-2024 GODZINA: 12:00
PARAFIA: Kraków-Łagiewniki, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

OPIS WYDARZENIA:

14 lipca 2024 roku Rycerze Kolumba z Rady 17667 im. bł. ks. Michała Sopoćki działającej przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, zapraszają na II Dzień Męża i Żony, któremu patronują św. Zelia i Ludwik Martin, święci małżonkowie, rodzice św. Teresy.

Przed rozpoczęciem Eucharystii o godz. 12.00, do łagiewnickiej świątyni wprowadzone zostaną Relikwie Świętych Małżonków – Zelii i Ludwika Martin. Mszy św. w intencji rodzin i małżeństw przewodniczyć będzie ks. kanonik Zbigniew Bielas, kustosz łagiewnickiego sanktuarium, a homilię wygłosi ks. kanonik Paweł Gałuszka, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin, które patronuje tegorocznemu Dniom. W trakcie Eucharystii małżonkowie odnowią swoją przysięgę małżeńską a na jej zakończenie wszystkie rodziny otrzymają indywidualne błogosławieństwo.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym święcie małżeństw i rodzin.

W każdą czwartą niedzielę miesiąca o godz. 12.00 w łagiewnickiej Bazylice odprawiane są Msze św. dla Rodzin ze specjalnym błogosławieństwem. To inicjatywa zapoczątkowana przez świeckich modlących się w tej świątyni i owoc Nadzwyczajnego Synodu o Rodzinie.