STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / II OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA – PIERWSZE SOBOTY DLA DZIECI

II Ogólnopolska Pielgrzymka – Pierwsze soboty dla dzieci

TYP WYDARZENIA: Modlitwa,
DATA ROZPOCZĘCIA: 01-06-2024 GODZINA: 14:00
PARAFIA: Zakopane-Krzeptówki, Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

OPIS WYDARZENIA:
Już 1 czerwca o 14.00 zapraszamy do Sanktuarium Narodowego Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem na II pielgrzymkę rodzin w ramach inicjatywy Pierwsze Soboty Dla Dzieci.
“Drodzy Bracia i Siostry! Wasze sanktuarium na Krzeptówkach jest mi w najszczególniejszy sposób bliskie i drogie. Czcicie w nim figurę Matki Boskiej Fatimskiej. Z historią tego sanktuarium łączy się także wydarzenie, które miało miejsce na placu św. Piotra 13 maja 1981r. Doznałem wówczas śmiertelnego zagrożenia życia i cierpienia, a równocześnie wielkiego miłosierdzia Bożego. Za przyczyną Matki Bożej Fatimskiej życie zostało mi na nowo darowane. „ – mówił Św. Jan PAweł II podczas konsekracji Sanktuarium na Krzeptówkach 7 czerwca 1997 roku.
Właśnie z Sanktuarium na Krzeptówkach wypływa inicjatywa Pierwsze Soboty Dla Dzieci. To tutaj co miesiąc dzieci uczestniczą w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi w każdą pierwszą sobotę.

W programie:
– występ dziecięcego zespołu regionalnego
– lekcja o regionie
– animacje dla dzieci
– poczęstunek
– nabożeństwo wynagradzające w pierwszą sobotę

Gość Specjalny – Magdalena Buczek – założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci
Zapisy i szczegóły: www.pierwszesobotydladzieci.pl