STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / III DZIEŃ MODLITW O DAR POTOMSTWA

III Dzień Modlitw o Dar Potomstwa

III Dzień Modlitw o Dar Potomstwa
TYP WYDARZENIA: Duszpasterstwo Kobiet,
DATA ROZPOCZĘCIA: 17-12-2023 GODZINA: 12:30
PARAFIA: Kraków, Sanktuarium Świętego Jana Pawła II

OPIS WYDARZENIA:
Stowarzyszenie “Abraham i Sara” wspólnie z Duszpasterstwem Rodzin Archidiecezji Krakowskiej zaprasza wszystkie parafie i wspólnoty do zaangażowania się w III Dzień Modlitw o Dar Potomstwa pt. „Niech Pan sprawi, że wydacie owoc”. – Naszym marzeniem jest, aby pary doświadczające dłuższego lub krótszego okresu oczekiwania na dziecko, miały świadomość, że cały Kościół wstawia się za nimi, że prosi o owoce ich miłości, że towarzyszy im w ich ogromnej tęsknocie – mówią organizatorzy.
– Zapraszamy do zorganizowania w niedzielę 17 grudnia 2023 obchodów tego Dnia w każdej parafii. Jeśli w każdym kościele choć na jednej Mszy św. wszyscy będą się modlić w tej intencji – jaka to będzie siła modlitwy! Aby ułatwić organizację wydarzenia, przekazujemy do użytku księży cały komplet materiałów promocyjnych – są do pobrania ze strony – dodają.
Zapraszamy także do uczestnictwa w centralnym wydarzeniu Dnia Modlitw w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach. W ramach obchodów centralnych odbędą się:
12:30 – Msza św. pod przewodnictwem ks. bp Artura Ważnego (w górnym kościele),
13:45 – krótka konferencja “Jak mur zmienić w most”. O specyficznych trudnościach w przeżywaniu niepłodności oraz o drodze dojrzewania psychicznego i duchowego opowie Magdalena Foss-Kita, socjolożka, psychoterapeutka, mężatka, członek wspólnoty Chemin Neuf.
ZOBACZ TAKŻE