STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / III OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA APOSTOLATU MARGARETKA DO SANKTUARIUM ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II ORAZ SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W KRAKOWIE-ŁAGIEWNIKACH

III Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

DATA ROZPOCZĘCIA: 13-10-2018 GODZINA: 09:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 13-10-2018 GODZINA: 16:00
MIEJSCE: Kraków
PARAFIA: Kraków-Łagiewniki, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

ORGANIZATOR: Krajowe Duszpasterstwo Apostolatu Modlitwy za Kapłanów „Margaretka”
WWW: www.apostolatmargaretka.pl
OPIS WYDARZENIA:

Święty Jan Paweł II i Błogosławiony Ksiądz Michał Sopoćko

– Apostołowie Miłosierdzia

Pielgrzymka rozpocznie się 13 października, o godz. 9.00 w Sanktuarium Św. Jana Pawła II, przy ul. Totus Tuus 32 w Krakowie. Czterdziesta rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową jest okazją do  zawierzenia apostolatu w Polsce opiece św. Jana Pawła II.

Po nabożeństwie odbędzie się procesja różańcowa do sanktuarium Bożego Miłosierdzia, podczas której będziemy modlić się w intencji Kościoła, o świętych kapłanów i nowe powołania (ze względu na prowadzone prace budowlane między sanktuariami, procesja pójdzie dłuższą drogą).

Konferencję pt.: „Ksiądz Michał Sopoćko – wzór kapłańskiej świętości” wygłosi ks. Andrzej Kozakiewicz – kustosz sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku, gdzie znajdują się relikwie błogosławionego ks. Michała Sopoćki.

Centralny punktem będzie sprawowana o godzinie 12.00 uroczysta Eucharystia, której przewodniczył będzie JE Abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.

Przed Eucharystią będzie miało miejsce przekazanie relikwii błogosławionego ks. Michała dla Apostolatu Margaretka, a po błogosławieństwie uczczenie relikwii przez wiernych.

Pielgrzymka zakończy się modlitwą w Godzinie Miłosierdzia.

Program:

9.00 przywitanie pielgrzymów, wprowadzenie

9.30 – nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II,

procesja różańcowa do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

11.30 – konferencja pt. Ksiądz Michał Sopoćko – wzór kapłańskiej świętości,

Andrzej Kozakiewicz – Kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku

12.00 – Eucharystia pod przewodnictwem JE Abpa Marka Jędraszewskiego

Przekazanie dla apostolatu i uczczenie relikwii bł. ks. Michała Sopoćki

15.00 – Godzina Miłosierdzia

Pielgrzymka objęta jest honorowym patronatem JE Ks. Abp Marka Jędraszewskiego.
Przy jej okazji będzie miało miejsce także spotkanie diecezjalnych duszpasterzy apostolatu.

Więcej informacji na tematu ruchu można znaleźć na stronie Krajowego Duszpasterstwa Apostolatu Modlitwy za Kapłanów „Margaretka”: www.apostolatmargaretka.pl