STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / III PIELGRZYMKA CHÓRÓW ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

DATA ROZPOCZĘCIA: 14-06-2024 GODZINA: 18:30
PARAFIA: Kraków, Sanktuarium Świętego Jana Pawła II

OPIS WYDARZENIA:

Już po raz trzeci organizowana jest Pielgrzymka Chórów Archidiecezji Krakowskiej, która jest podsumowaniem całorocznej pracy chórzystów. Dlatego pragniemy serdecznie zaprosić wszystkie chóry mieszane i jednorodne działające przy parafiach lub ośrodkach kultury do udziału w tym wydarzeniu.

W tym roku będzie miało ono nieco inny charakter niż dotąd, ponieważ zgromadzone chóry zaśpiewają podczas uroczystej beatyfikacji Sługi Bożego ks. Michała Rapacza i jednocześnie Mszy św. kończącej Kongres Eucharystyczny w naszej Archidiecezji, która odbędzie się 15 czerwca o godzinie 11.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie.

Pielgrzymka rozpocznie się 14 czerwca w górnym kościele Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Chór, który weźmie udział w wydarzeniu musi opanować przygotowany materiał nutowy, który znajduje się pod tym oto linkiem: tutaj.

Zgłoszenia chóru do udziału w pielgrzymce należy dokonać do 2 czerwca 2024  poprzez wypełnienie formularza znajdującego się pod adresem: tutaj. Więcej szczegółów na stronie internetowej.

Program wydarzenia:

18.30 – powitanie chórów w górnym kościele

18.40 – próba przed Nieszporami

19.00 – Nieszpory z homilią

19.45 – rozpoczęcie warsztatów i praca nad repertuarem pod batutą prof. dr. hab. Wiesława Delimata

22.00 – zakończenie pracy

15 czerwca w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie