STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO AKADEMII IGNATIANUM

DATA ROZPOCZĘCIA: 01-10-2021 GODZINA: 10:00
PARAFIA: Kraków, Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa

OPIS WYDARZENIA:

W piątek, 1 października o 10:00 w Bazylice NSPJ w Krakowie, bp Robert Chrząszcz odprawi Mszę św., która zainauguruje rok akademicki na Akademii Ignatianum. Eucharystia będzie transmitowana na stronie Bazyliki NSPJ.

O 11:15, podczas uroczystości inauguracyjnej na Auli Wielkiej im. ks. Grzegorza Piramowicza SJ, wręczone zostaną odznaczenia państwowe. Wręczone zostaną również odznaczenia: Krzyże „Pro Ecclesia et Pontifice”. Krzyż „Pro Ecclesia et Pontifice” to jedno z wysokich odznaczeń Stolicy Apostolskiej, ustanowione przez papieża Leona XIII w dniu 17 lipca 1888 r. dla upamiętnienia 50-lecia jego kapłaństwa. Krzyż nadawany jest przez Papieża jako dowód uznania dla zaangażowania odznaczonego w służbę i pracę na rzecz Kościoła i Ojca Świętego.

Podczas uroczystości inauguracyjnej odznaczeni zostali trzej wybitni Profesorowie, emerytowani pracownicy akademiccy Akademii Ignatianum w Krakowie:

•          ks. prof. dr hab. Władysław Kubik SJ,

•          ks. prof. dr hab. Stanisław Ziemiański SJ

•          pan prof. dr hab. Paweł Taranczewski.

Wykład inauguracyjny pt. Społeczna odpowiedzialność mediów wobec problemów współczesności wygłosi prof. dr hab. Iwona Hofman, Dyrektor Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie

Uroczystość będzie transmitowana na stronie internetowej Akademii Ignatianum w Krakowie.