STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / IV OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA APOSTOLATU MARGARETKA DO SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

IV Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Bożego MIłosierdzia

IV Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Bożego MIłosierdzia
TYP WYDARZENIA: Pielgrzymka,
DATA ROZPOCZĘCIA: 12-10-2019 GODZINA: 10:00
PARAFIA: Kraków-Łagiewniki, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

ORGANIZATOR: Ruch Apostolstwa Margaretek
WWW: http://www.apostolatmargaretka.pl/rekolekcje/
OPIS WYDARZENIA:

W sobotę – 12 października – do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przybędą osoby modlące się za kapłanów, w ramach IV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Apostolatu Margaretka. Hasłem przewodnim spotkania są słowa: „Święty Jan Paweł II i Święta Siostra Faustyna – Apostołowie Miłosierdzia”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski.

Pielgrzymka rozpocznie się w Bazylice o godz. 9. Pół godziny później wierni odmówią różaniec w intencji kapłanów. Na godzinę 11 zaplanowano konferencję pt. „Modlitwa za kapłanów w świetle Dzienniczka św. Siostry Faustyny”, którą wygłosi siostra Elżbieta Siepak. Eucharystii o godz. 12 przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, który przekaże dla Apostolatu Margaretka relikwie św. Jana Pawła II. Pielgrzymka zakończy się modlitwą w Godzinie Miłosierdzia. – Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną modlić się za kapłanów, zwłaszcza członków Apostolatu Margaretka oraz kapłanów otoczonych modlitwą. Zapraszamy równie serdecznie tych, którzy pragną dołączyć do modlitwy w margaretkach – mówi ks. Bogusław Nagel, krajowy duszpasterz Apostolatu Margaretka i dodaje: – Niech ta pielgrzymka rozpali nas do gorliwszej modlitwy za Kościół i kapłanów!

Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz odprawi Mszę Świętą dla wszystkich zrzeszonych w tym Ruchu i zgromadzonych na IV Ogólnopolskiej Pielgrzymce.

ZOBACZ TAKŻE