STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / JESIENNE SPOTKANIE FORMACYJNE DLA ORGANISTÓW ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

Jesienne spotkanie formacyjne dla organistów Archidiecezji Krakowskiej

TYP WYDARZENIA: Dzień skupienia,
DATA ROZPOCZĘCIA: 23-11-2019 GODZINA: 11:00
PARAFIA: Kraków-Prądnik Czerwony, Parafia św. Jana Chrzciciela

OPIS WYDARZENIA:

„Z bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ks. prałata Grzegorza Cekiery, kapłana oddanego środowisku muzyków kościelnych w Archidiecezji Krakowskiej, który przez wiele lat pełnił posługę przewodniczącego Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej w Krakowie” – napisał ks. Robert Tyrała.

Ze względu na uroczystości pogrzebowe śp. ks. Cekiery, przewodniczący Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej w Krakowie, zaplanowany wcześniej dzień skupienia dla organistów Archidiecezji Krakowskiej w dniu 23 listopada, przeniósł do kościoła św. Jana Chrzciciela w Krakowie na Prądniku Czerwonym.

O godz. 11.00 organiści uczestniczyć będą we Mszy św. pogrzebowej i złożeniu ciała śp. ks. Prałata do krypty przy kościele.

„Polecamy w modlitwie śp. ks. Grzegorza Cekierę …niech Aniołowie zaniosą Cię do raju …nie przyjmie Cię Maryja Matka Miłosierdzia, a św. Cecylia niech wprowadzi Cię do wiecznej radości” – napisał ks. Robert Tyrała.