STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / KIM ON JEST? – CYKL KATECHEZ ORGANIZOWANYCH PRZEZ SALĘ NA GÓRZE.

Kim On jest? – cykl katechez organizowanych przez SALĘ NA GÓRZE.

Kim On jest? – cykl katechez organizowanych przez SALĘ NA GÓRZE.
DATA ROZPOCZĘCIA: 14-02-2019 GODZINA: 19:15
MIEJSCE: Bazylika Mariacka
OPIS WYDARZENIA:

To pytanie będzie nam towarzyszyć podczas nowego cyklu katechez organizowanych przez SALĘ NA GÓRZE.

Pierwsza z siedmiu katechez – już 14 lutego (czwartek), o godz. 19.15, w Bazylice Mariackiej. O Jezusie jako SYNU mówić będzie dr hab. Marek Kita, prof. UPJPII. Po konferencji ok. 20.15 zapraszamy na dyskusję.

Chcemy lepiej poznać Jezusa, chcemy się do Niego przybliżyć, czyli kochać także umysłem, jak mówi przykazanie. W ten sposób rozumiemy również naszą misję, bo jako Jego uczniowie mamy głosić Go innym, przygotować Mu drogę.

Dlatego nowe katechezy będą właśnie o Jezusie. Zdajemy sobie sprawę, że wszystkiego powiedzieć się oczywiście nie da, dlatego zdecydowaliśmy się na wybór kilku Jego twarzy i tytułów. Mowa będzie m.in. o Synu, Zbawicielu, Królu, Kapłanie.

Naszymi Gośćmi będą wykładowcy i teologowie: Marek Kita, o. Janusz Pyda OP, Danuta Piekarz, ks. Jacek Kempa, o. Paweł Klimczak OP, o. Jan Strumiłowski OCist oraz ks. Grzegorz Strzelczyk.

Odpowiedź na pytanie: kim On jest? – jest kluczowa dla naszego życia. Można powiedzieć, że jest to sprawa życia i śmierci. A zatem – poszukajmy jej razem!

SZCZEGÓŁY

ZOBACZ TAKŻE