STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / KOBIETA W WATYKANIE

Kobieta w Watykanie

Kobieta w Watykanie
TYP WYDARZENIA: Metropolita,
DATA ROZPOCZĘCIA: 23-09-2019 GODZINA: 17:30
OPIS WYDARZENIA:

Abp Marek Jędraszewski metropolita krakowski weźmie udział w promocji książki.  

Zapraszamy na spotkanie z Magdaleną Wolińską-Riedi

w związku z premierą książki

KOBIETA W WATYKANIE. Jak żyje się w najmniejszym państwie świata

23 września (poniedziałek) godz. 17.30 

Księgarnia św. Stanisława
Kraków, ul. Wiślna 12a

Spotkanie poprowadzi: Anna Kluz-Łoś z Radia Kraków

Watykan – miejsce od wieków wzbudzające emocje, mające swoje sekrety, niedostępne. Rozbudzające wyobraźnię pisarzy i reżyserów. Wielu próbowało zgłębiać jego tajemnice.

Magdalena Wolińska-Riedi jako jedna z nielicznych kobiet miesz­kała w Watykanie przez kilka­naście lat. Jest pierwszą kobietą tłumaczem watykańskich sądów i pierwszą w historii korespondentką na co dzień tam żyjącą. Współrealizowała filmy i seriale o świecie za Spiżowa Bramą. Teraz opowiada czytelnikom o tym, jak wygląda tam codzien­ne życie. Zdradza zaskakujące fakty i ciekawostki. Tłumaczy, jak działa system karny, administracyjny, opieka medyczna. Jak wygląda watykański paszport, ile cel ma tamtejsze więzienie i czy dzieci mogą zapraszać kolegów i robić w watykańskim mieszkaniu imprezy?

Watykan to nie tylko siedziba najwyższych władz Kościoła katolickiego, to również miejsce życia blisko czterystu obywateli, z czego stu świeckich, których sąsiadem jest sam papież.

Kobieta w Watykanie to pierwsza książka przedstawiająca codzienne życie w Watykanie z punktu widzenia mieszkanki, żony, matki i dziennikarki. Czy Watykan to raj na ziemi, czy złota klatka?

 

 

Galeria

ZOBACZ TAKŻE