STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / KONCERT “MŁODZI NIEPODLEGŁEJ”

Koncert “Młodzi Niepodległej”

TYP WYDARZENIA: Koncert,
DATA ROZPOCZĘCIA: 10-11-2019 GODZINA: 10:00
PARAFIA: Brzezie, Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

OPIS WYDARZENIA:

Duszpasterstwo Ludzi Pracy przy Parafii NMP Matki Kościoła w Brzeziu k/ Zabierzowa ul. Narodowa 114 zaprasza na występ Krakowskiej Orkiestry Staromiejskiej z okazji rocznicy odzyskania niepodległości: w czasie liturgii Mszy św. w niedzielę 10. listopada 2019 r. o godz. 10.00 (towarzyszyć będzie chór parafialny „SONITUS DEI”), a o godz. 11.00 – Koncert Orkiestry “MŁODZI NIEPODLEGŁEJ”.

“SONITUS DEI” to chór mieszany, działający od 2014 r. przy parafii NMP Matki Kościoła w Brzeziu. Chór uświetnia Msze św. i uroczystości  zarówno w parafii,  jak i innych ościennych parafiach oraz bierze udział w lokalnych wydarzeniach artystycznych. Chór wykonuje przede wszystkim muzykę religijną, zarówno dzieła muzyki dawnej, jak i utwory współczesnych kompozytorów. Uczestniczył w spotkaniach Chórów „Cantate Domino” w Zabierzowie oraz w festiwalu pieśni religijnej „Salve Caecilia” w Krzeszowicach. Chór liczy 28 osób w różnym wieku, kochających muzykę i śpiew a opiekę dyrygencką sprawuje pan Michał Całek.

Krakowska Orkiestra Staromiejska – orkiestra założona i prowadzona przez Wiesława Olejniczaka. Orkiestra powstała 1 kwietnia 1988 r. w Krakowie, koncertuje w Polsce i Europie. Skład orkiestry to instrumenty dęte oraz perkusyjne. Zespół występuje w małej obsadzie – ok. 19 muzyków, w obsadzie koncertowej – ok. 27 muzyków lub w dużej obsadzie orkiestrowej – ok. 41 muzyków. Występowali również w mniejszym składzie pod nazwą Big Band BOOM m.in.: na festiwalu Złota Tarka w Iławie, Jazz Juniors w Krakowie i na festiwalu muzyki gospel w Osieku. Za działalność kulturalną na rzecz miasta Krakowa, Orkiestra została uhonorowana medalem Krakowskiego Domu Kultury.