STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / KONCERT ORKIESTRY KAMERALNEJ ORAZ CHÓRU MIESZANEGO KATEDRY WAWELSKIEJ

Koncert Orkiestry Kameralnej oraz Chóru Mieszanego Katedry Wawelskiej

TYP WYDARZENIA: Koncert,
DATA ROZPOCZĘCIA: 15-05-2022 GODZINA: 19:00
PARAFIA: Kraków-Wawel, Parafia archikatedralna św. Stanisława Biskupa Męczennika i św. Wacława

OPIS WYDARZENIA:

W niedzielę, 15 maja 2022 roku, o godzinie 19:00 w Katedrze na Wawelu odbędzie się koncert Orkiestry Kameralnej oraz Chóru Mieszanego Katedry Wawelskiej, podczas którego wykonany zostanie utwór Johna Rutter’a – Magnificat. Dzieło napisane w 1990 roku jest jednym z najsłynniejszych utworów angielskiego kompozytora. Magnificat składa się z sześciu
części bazujących na łacińskim przekładzie tekstów biblijnych oraz jednej części poetyckiej w języku angielskim – „Of a Rose, a lovely Rose”.

Wykonawcami koncertu będą muzycy katedralni: działający od 16 lat Chór Mieszany Katedry Wawelskiej, kultywujący tradycje muzyczne Królewskiej Katedry na Wawelu oraz współpracująca z zespołem Orkiestra Kameralna. Partię solową sopranu zaśpiewa Dorota Nowak – absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Całość poprowadzi maestro Andrzej Korzeniowski – założyciel i dyrygent Chóru Mieszanego Katedry Wawelskiej, doktor sztuk muzycznych, wykładowca Wydziału Kompozycji, Teorii i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.