STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / KONGREGACJA REJONOWA KAPŁANÓW ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

Kongregacja rejonowa kapłanów archidiecezji krakowskiej

DATA ROZPOCZĘCIA: 27-10-2018 GODZINA: 10:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 27-10-2018 GODZINA: 15:00
MIEJSCE: Kraków
PARAFIA: Kraków, Sanktuarium Świętego Jana Pawła II

OPIS WYDARZENIA:

Czcigodni Kapłani!

20 i 27 października 2018 r, w auli znajdującej się na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, odbędzie się kongregacja rejonowa dla kapłanów naszej archidiecezji. Ze względów porządkowych został dokonany podział według dekanatów. Jeśli komuś z ważnych powodów nie pasuje termin wyznaczony dla jego dekanatu powinien uczestniczyć w kongregacji w drugim terminie.

Na 20 października są zaproszeni kapłani z dekanatów znajdujących się na terenie Krakowa (dekanaty I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XI) oraz dekanaty: Babice, Bolechowice, Chrzanów, Czernichów, Krzeszowice, Libiąż, Niepołomice, Skawina, Trzebinia, Wawrzeńczyce.

Na 27 października są zaproszeni kapłani z dekanatów: Białka Tatrzańska, Biały Dunajec, Czarny Dunajec, Dobczyce, Jabłonka, Jordanów, Kalwaria, Maków Podhalański, Mogilany, Mszana Dolna, Myślenice, Niedzica, Niegowić, Nowy Targ, Pcim, Rabka, Sucha Beskidzka, Sułkowice, Wadowice Północ, Wadowice Południe, Wieliczka Wschód, Wieliczka Zachód, Zakopane, Zator.

PLAN KONGREGACJI

10:00 Modlitwa i słowo Metropolity Krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego

10:30 Ks. Ireneusz Okarmus – Współczesne wyzwania duszpasterskie związane z udzielaniem sakramentu chrztu

10:40 Ks. dr Wojciech Węgrzyniak – Sakrament chrztu w świetle teologii biblijnej