STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / KONKURS SZTUKI SŁOWA ŻYWEGO I PISANEGO „…OD SERCA CZŁOWIEKA KU NIESKOŃCZONEMU…”

Konkurs Sztuki Słowa Żywego i Pisanego „…OD SERCA CZŁOWIEKA KU NIESKOŃCZONEMU…”

TYP WYDARZENIA: inicjatywy,
DATA ROZPOCZĘCIA: 28-10-2020 GODZINA: 00:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 29-10-2020 GODZINA: 00:00
MIEJSCE: Nowy Sącz
ORGANIZATOR: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu
PROWADZĄCY: Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
WWW: http://mcksokol.pl
E-MAIL: kontakt@mcksokol.pl

OPIS WYDARZENIA:

W 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II, Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ ogłasza Konkurs Sztuki Słowa Żywego i Pisanego „…OD SERCA CZŁOWIEKA KU NIESKOŃCZONEMU…”

Rok 2020, ogłoszony przez Sejm i Senat RP Rokiem Świętego Jana Pawła II, stanowi wyzwanie, jak pokazać dziedzictwo Ojca Świętego, tak by trafić do różnych środowisk i ludzi w każdym wieku, a szczególnie do osób młodych, które w czasie swojego życia i papieskiej posługi były mu tak bliskie. Dla dzisiejszych nastolatków, a nawet kilkulatków, papież Polak także może być interesującą postacią; należy tylko zacząć poznawać Jego życie i dokonania, a przy okazji też Jego literacką twórczość.

Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci i młodzież z Małopolski – recytujących i śpiewających słowa poetyckie Karola Wojtyły i św. Jana Pawła II. Mamy nadzieję, iż dla uczestników konkursu poznawanie tej twórczości poetyckiej oraz artystyczne zmierzenie się z jej sceniczną interpretacją, stanie się – podobnie jak dla Papieża – jedną z wielu dróg zgłębiania i podejmowania prób rozwikłania boskiej i ludzkiej tajemnicy. Chcemy także namówić młode osoby do pisania własnych wierszy, inspirowanych postacią, życiem i dziełem naszego Świętego Ojca. Niechaj powstaną kolejne piękne poetyckie strofy – obrazy i dowody Pamięci…

Konkurs przeprowadzony zostanie w formie trzech turniejów: poetyckiego, recytatorskiego i poezji śpiewanej a towarzyszyć mu będą tematyczne warsztaty. Konkurs zakończy uroczysty koncert laureatów z udziałem zaproszonych gości.

ZAPISY DO: 25/09/2020
FORMA ZAPISÓW: karta zgłoszenia
ZOBACZ TAKŻE