STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / KRAKOWSKI TYDZIEŃ MODLITWY O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN

Krakowski Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan

TYP WYDARZENIA: Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan,
DATA ROZPOCZĘCIA: 25-01-2023 GODZINA: 18:00
MIEJSCE: Cerkiew prawosławna Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny, ul. Szpitalna 24
OPIS WYDARZENIA:

► środa 18 stycznia | sala parafialna przy kościele św. Mikołaja, ul. Kopernika 9 | Wspólnota „Hanna”

16.00 – przygotowanie kanapek dla osób w kryzysie bezdomności
17.30 – Nabożeństwo ekumeniczne
18.30 – wyjście na Planty
20.00 – powrót na ul. Kopernika, spotkanie podsumowujące

► czwartek 19 stycznia, godz. 18.00
Nabożeństwo ekumeniczne – kościół ewangelicko-augsburski św. Marcina, ul. Grodzka 56

►piątek 20 stycznia, godz. 18.00
Nabożeństwo ekumeniczne – kościół polskokatolicki pw. Wniebowstąpienia Pańskiego, ul. Friedleina 8

► sobota 21 stycznia

9.00 – Jeden Stół – śniadanie ekumeniczne dla duchownych i liderów Kościołów i Wspólnot (obowiązują zapisy jedenstol@glosnapustyni.pl do 18.01.2023)

Bazylika Trójcy Świętej i klasztor oo. Dominikanów, ul. Stolarska 12
17.00 – Ekumeniczne grupy dzielenia Słowem (Aula Atrium – wejście od strony furty)

W czwartym dniu Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan zapraszamy Was bardzo serdecznie na spotkanie z Biblią w ręku. Wierzymy, że Bóg zaprasza nas, aby stanąć blisko siebie – ramię w ramię, serce w serce, ucho w ucho. Chcemy się wspólnie pomodlić i doświadczyć jedności wsłuchując się w głos naszego Pana Jezusa Chrystusa. Poprowadzi nas w tym fragment z Ewangelii według świętego Mateusza: 2,1-12. Jest to tekst dedykowany na tegoroczne obchody. Podczas spotkania zorganizujemy się w mniejsze grupki, w których będzie możliwość braterskiego podzielenia się tym, co mówi do nas Pan w swoim słowie, czym na co dzień jest dla nas Biblia i jak nasłuchujemy w niej Bożego głosu.

18.15 – Nieszpory ekumeniczne

► niedziela 22 stycznia – Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa, ul. Kopernika 26 (Ojcowie Jezuici)

18.00 – Msza Święta – bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa
19.00 – KRAKOWSKIE CENTRALNE NABOŻEŃSTWO EKUMENICZNE pod przewodnictwem bpa Damiana Muskusa z gościnnym kazaniem ks. Łukasza Ostruszki z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego