STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / KURS DLA LIDERÓW WSPÓLNOT CHARYZMATYCZNYCH (LTC)

Kurs dla Liderów Wspólnot Charyzmatycznych (LTC)

DATA ROZPOCZĘCIA: 20-10-2018 GODZINA: 06:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 31-10-2018 GODZINA: 23:00
MIEJSCE: Opactwo oo. Benedyktynów w Tyńcu
ORGANIZATOR: Chrześcijańska Fundacja Głos na Pustyni
WWW: https://ltc.glosnapustyni.pl/
E-MAIL: ltc@glosnapustyni.pl

OPIS WYDARZENIA:

W dniach 17-24 lutego, na terenie Opactwa Benedyktynów w Tyńcu, w najstarszym istniejącym klasztorze w Polsce – miejscu dziedzictwa wiary chrześcijańskiej – odbędzie się wyjątkowa konferencja. Wyjątkowa nie tylko ze względu na formułę, ale także ze względu na wykładowców, którzy ją poprowadzą.

Na zaproszenie Chrześcijańskiej Fundacji Głos na Pustyni do Krakowa przyjadą przedstawiciele ICCRS, czyli Światowej Koordynacji Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej, powołanej przy watykańskim organie Papieskiej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia. Będą to Jim Murphy (przewodniczący ICCRS), Christof Hemberger (wiceprzewodniczący ICCRS), Michell Moran (wcześniejsza przewodnicząca ICCRS, znana w Polsce z rekolekcji przed ŚDM; pracująca obecnie nad nowymi strukturami zrzeszającymi cały katolicki świat charyzmatyczny CHARIS), aby poprowadzić Kurs dla Liderów Wspólnot Charyzmatycznych (Leadership Training Course – LTC). Pomysł ten zrodził się z pragnienia młodych katolickich liderów, którzy chcą wzrastać w swoimi powołaniu i uczyć się od wybitnych liderów charyzmatycznych oraz czerpać z ich bogatego doświadczenia.

Kurs LTC jest skróconą jednotygodniową formą 3-tygodniowego programu szkoleniowego, prowadzonego w Instytucie Formacyjnym dla Liderów ICCRS w Rzymie. Wizja, która przyświeca Światowej Koordynacji Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej, to kształtować liderów z całego świata, przygotowując ich do służenia Kościołowi przy użyciu charyzmatów; to stworzyć ogólnoświatową wspólnotę mężczyzn i kobiet, dając im wspólne doświadczenie i zrozumienie tego, czym jest formacja liderów i służba Kościołowi, aby każdy z nich mógł służyć swoimi talentami i darami Ducha Świętego.

Celem kursu jest wyposażenie nowych liderów w potrzebną wiedzę teoretyczną i praktyczną oraz zachęcenie i wzmocnienie liderów, którzy już od dłuższego czasu pełnią służbę przywódczą w Kościele. Oprócz wykładów i warsztatów uczestnicy będą brać udział w codziennej Eucharystii, adoracji i uwielbieniu. Będzie to również czas wspólnej modlitwy, budowania relacji między liderami z różnych wspólnot z całej Polski i krajów sąsiednich. Kurs ma charakter międzynarodowy.

Kulminacyjny punkt kursu to wieczór ewangelizacyjny. Będzie to duże wydarzenie przygotowane specjalnie z myślą o mieszkańcach Krakowa. Wspólne uwielbienie, dzielenie się Ewangelią, koncert, posługa modlitewna – a wszystko to poprowadzone przez liderów biorących udział w szkoleniu oraz wykładowców ICCRS.

Prace nad przygotowaniami kursu trwają już od kilku miesięcy. Wspólnota Głos na Pustyni podjęła na jego rzecz współpracę z Koordynacją Odnowy w Duchu Świętym, a także ze wspólnotami: Metanoia, Głos Pana, Diakonia Świętej Rodziny, Chefsiba, wspólnotą Dom w Ramionach Ojca, Wspólnotą Modlitewno-Ewangelizacyjną Abba oraz organizacją Fundacja 24/7. Metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski, objął honorowy patronat nad tym wydarzeniem.

Szczegółowe informacje o mówcach, programie kursu, wymaganiach i zapisach można znaleźć na stornie: http://glosnapustyni.pl/ltc/

Termin kursu: 17-24 lutego 2019 r.
Zgłoszenia: do 31 października 2018 r.

Skrzynka kontaktowa: ltc@glosnapustyni.pl
Kontakt dla mediów: asia@glosnapustyni.pl