STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / KURS PODSTAWOWEJ OPIEKI NAD OSOBĄ OBŁOŻNIE CHORĄ W PARAFII ŚW. MIKOŁAJA W KRAKOWIE

Kurs Podstawowej Opieki nad Osobą Obłożnie Chorą w Parafii św. Mikołaja w Krakowie

DATA ROZPOCZĘCIA: 20-10-2018 GODZINA: 16:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 20-10-2018 GODZINA: 20:00
MIEJSCE: Sala w piwnicach plebanii
PARAFIA: Kraków, Parafia św. Mikołaja

ORGANIZATOR: Parafia św. Mikołaja w Krakowie
PROWADZĄCY: Mgr Bernadeta Łacheta, doświadczona pielęgniarka
WWW: https://parafiamikolaj-krakow.pl/
OPIS WYDARZENIA:

Zainspirowani postawą i pracą bł. Hanny Chrzanowskiej a także jej bogatym doświadczeniem serdecznie zapraszamy do udziału w kilku spotkaniach przygotowujących do opieki nad osobą obłożnie chorą przebywającą w domu.

Bł. Hanna Chrzanowska zdawała sobie sprawę z tego, że osoby nieprzygotowane mają ogromne trudności, żeby nieść skuteczną pomoc. Już samo ułożenie chorego, obrócenie, posadzenie, przeniesienie, nie mówiąc o wykonaniu zabiegów pielęgnacyjnych, jak „kąpiel w łóżku” czy podłożenie basenu, jest nie lada problemem. Zauważyła, że metody stosowane przez pielęgniarki witane są przez gros osób ze zdumieniem i podziwem. Prowadziła więc liczne szkolenia, by ułatwić pracę z chorym.

Idąc za przykładem błogosławionej organizujemy podobny kurs, uzupełniony wiedzą z zakresu pierwszej pomocy. Poprowadzi go doświadczona pielęgniarka, mgr Bernadeta Łacheta. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu w soboty w godzinach popołudniowych. Rozpoczną się 20 października o godz. 16.00 w sali w piwnicach plebanii (wejście od ogrodu).

Zaproszenie kierowane jest do wszystkich. Nasze społeczeństwo się starzeje i każdy z nas, wcześniej czy później, zetknie się z koniecznością opieki nad osobą chorą, w podeszłym wieku, potrzebującą pomocy. Umiejętności możemy nabyć już dziś!

Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa osobiście w kancelarii parafialnej lub telefonicznie (12 431-22-77).