25 marca o 18.00, abp Marek Jędraszewski odprawi Mszę św. w kościele św. Wojciecha (os. Bronowice), który jest świątynią stacyjną na wzór rzymskiej Bazyliki św. Augustyna.
Kościołem stacyjnym pierwszej soboty Wielkiego Postu jest bazylika św. Augustyna została wybudowana w 1483 roku, zastępując starszą świątynię św. Tryfona. Była ona przeznaczona dla pielgrzymów, dlatego zbudowano ją na trasie z centrum Rzymu do Bazyliki św. Piotra. Umieszczono w niej relikwie św. Moniki, a także rzeźbę Madonny del Parto z 1521 roku, która jest Matką Boską Bezpiecznego Rozwiązania. W Bazylice znajduje się wiele dzieł sztuki, autorstwa m.in.: Rafaela, Pietra Gagliardiego, Giovanniego Lorenza Berniniego, Caravaggia.
Rzymskiemu kościołowi stacyjnemu pierwszej soboty Wielkiego Postu w Krakowie odpowiada kościół św. Wojciecha w Bronowicach, który został poświęcony 16 listopada 1997 roku przez ks. kardynała Franciszka Macharskiego. Świątynia została konsekrowana w 2000 r.
Duchowość Liturgii stacyjnej koncentruje się wokół trzech elementów. Pierwszy to pokutny charakter celebracji, dzięki któremu można głębiej przeżyć Wielki Post. Uczestnicy „dnia stacyjnego” słuchają Słowa Bożego, trwają na modlitwie, podejmują post, a w czasie celebracji Eucharystii składają ofiarę na potrzebujących. Ci, którzy pielgrzymują do kolejnych kościołów, przebywają również duchową drogę, która zbliża ich do głębszego przeżycia Paschy Pana. Drugim celem jest ukazanie miasta jako „przestrzeni świętej”, bo wierni gromadzą się na liturgii pokutnej w każdej jego dzielnicy. Trzeci aspekt to przybycie biskupa do wspólnoty. Biskup umacnia uczestników Eucharystii w gorliwym podejmowaniu modlitwy, postu, i jałmużny, a jego obecność jest znakiem jedności Kościoła.