W środę, 13 marca o 18.oo, odbędzie się Msza św. w Sanktuarium Najświętszej Rodziny, które jest świątynią stacyjną na wzór rzymskiej bazyliki św. Pawła za Murami. Liturgii stacyjnej będzie przewodniczył bp Jan Zając. Po Mszy św. odbędzie się adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu, która potrwa do 21.00.
Bazylika św. Pawła za murami
Życie św. Pawła skończyło się na drodze do Ostii, gdzie Apostoł Narodów został ścięty. Po śmierci, jego ciało przeniesiono trzy kilometry bliżej Rzymu, a na cmentarzu, gdzie go pochowano, postawiono upamiętniający go pomnik, który szybko stał się celem pielgrzymek chrześcijan. Cesarz Konstantyn w 324 roku wybudował w tym miejscu bazylikę.
Sanktuarium Najświętszej Rodziny
Kościół został wzniesiony w latach 1983-1992. W 1994 kard. Franciszek Macharski nadał mu tytuł Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Ojciec Święty Jan Paweł II, w kwietniu 1994 roku, kiedy dowiedział się o powstaniu tego sanktuarium, napisał: “Musicie wygrać walkę o rodzinę!”.
Duchowość Liturgii stacyjnej koncentruje się wokół trzech elementów. Pierwszy to pokutny charakter celebracji, dzięki któremu można głębiej przeżyć Wielki Post. Uczestnicy „dnia stacyjnego” słuchają Słowa Bożego, trwają na modlitwie, podejmują post, a w czasie celebracji Eucharystii składają ofiarę na potrzebujących. Ci, którzy pielgrzymują do kolejnych kościołów, przebywają również duchową drogę, która zbliża ich do głębszego przeżycia Paschy Pana. Drugim celem jest ukazanie miasta jako „przestrzeni świętej”, bo wierni gromadzą się na liturgii pokutnej w każdej jego dzielnicy. Trzeci aspekt to przybycie biskupa do wspólnoty. Biskup umacnia uczestników Eucharystii w gorliwym podejmowaniu modlitwy, postu, i jałmużny, a jego obecność jest znakiem jedności Kościoła.