STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / MALTAŃSKI KONCERT CHARYTATYWNY W RAMACH JUBILEUSZU 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Maltański Koncert Charytatywny w ramach jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

TYP WYDARZENIA: Metropolita,
DATA ROZPOCZĘCIA: 10-12-2018 GODZINA: 19:00
OPIS WYDARZENIA:

Metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski 10 grudnia w poniedziałek o godz. 19 weźmie udział organizowanym przez Instytut Promocji Kultury Polskiej Maltańskim Koncercie Charytatywnym w ramach jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wykonana będzie Msza F-dur Józefa Michała Ksawerego Poniatowskiego, bliskiego krewnego polskiego króla, przez wiele lat uważaną za zaginioną, a odkrytą niedawno (jako wyciąg fortepianowy) w bibliotece w Yale. Romantyczne dzieło powstało w Paryżu ok. 1867 roku. Urzeka piękną melodyką włoskiego belcanta i mistrzostwem warsztatu kompozytora.

Józef Michał Ksawery Poniatowski – Msza F-dur

Wystąpią: