STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / MIĘDZYNARODOWE CZUWANIE MODLITEWNE CHARIS

TYP WYDARZENIA: Czuwanie Modlitewne,
DATA ROZPOCZĘCIA: 30-05-2020 GODZINA: 22:00
OPIS WYDARZENIA:

Podczas Pięćdziesiątnicy 2019 papież Franciszek uruchomił nową wyjątkową służbę Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej: CHARIS.

Dzisiaj, rok później, jesteśmy w okresie bezprecedensowego globalnego kryzysu z powodu wirusa, który ograniczył znaczną część światowej populacji do swoich domów, który zniszczył gospodarkę wielu krajów, zamknął kościoły, miał okropne konsekwencje dla biednych i najbardziej pozbawionych środków do życia, które uniemożliwiają nam fizyczne spotkanie w celu wspólnej modlitwy. Ale ten wirus nie przeszkadza nam w modlitwie! Przeciwnie, wywołało wiele inicjatyw modlitewnych, w tym modlitw ekumenicznych, na całym świecie.

Z okazji Pięćdziesiątnicy 2020 CHARIS proponuje kontynuowanie tego ruchu modlitwy, aby prosić Pana o tę nową Pięćdziesiątnicę, to nowe wylanie Ducha Świętego w Kościół i świat, za który modli się nasz Papież.

W tym celu proponujemy chrześcijanom z całego świata wspólnie się modlić:

Bez względu na twój kraj
Bez względu na twój język
Bez względu na strefę czasową

Dołącz do nas na Wigilię Zesłania Ducha Świętego 30 maja o godzinie 22.00 (czasu polskiego (UTC+1), aby wspólnie błagać Ducha Świętego i poprosić o nową Pięćdziesiątnicę na całym świecie.