STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / MIŁOŚĆ MI WSZYSTKO WYJAŚNIŁA – KONCERT I WYSTAWA

Miłość mi wszystko wyjaśniła – koncert i wystawa

Miłość mi wszystko wyjaśniła – koncert i wystawa
DATA ROZPOCZĘCIA: 09-06-2019 GODZINA: 19:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 09-06-2019 GODZINA: 22:00
MIEJSCE: Klasztor Cystersów w Mogile - scena plenerowa
PARAFIA: Kraków-Mogiła, Parafia św. Bartłomieja Apostoła

OPIS WYDARZENIA:

Uroczysta Msza św., wyjątkowy koncert a także wystawa pamiątkowych fotografii uświetnią obchody 40. rocznicy wizyty Papieża Jana Pawła II w Opactwie Cystersów w Krakowie-Nowej Hucie. Podczas homilii wygłoszonej 9 czerwca 1979 r. w ogrodach opactwa przy ul. Klasztornej Jan Paweł II po raz pierwszy w swoim nauczaniu użył wyrażenia „nowa ewangelizacja”.

„Kto wie, jak potoczyłyby się losy Kościoła w Polsce, gdyby w 1978 r. na Stolicę Piotrową powołano kardynała, który nie podchodziłby do sprawy komunizmu w Polsce tak osobiście” – zastanawia się o. Piotr Chojnacki OCist, opat mogilski we wstępnie do wznowionego specjalnie z okazji rocznicy wydania albumu „Nowa Huta – nowa ewangelizacja”.

W  rocznicę pamiętnej wizyty, 9 czerwca 2019 r. o godz. 18:00 odbędzie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem o. Dominika Chuchera OCist – opata szczyrzyckiego, którą uświetni występ Chóru Bazyliki Cystersów pod dyrekcją Stanisława Kowalczyka. O 19:00  na dziedzińcu przed bazyliką rozpocznie się koncert poezji Ojca Świętego Jana Pawła II w wykonaniu Lubelskiej Federacji Bardów. Usłyszymy interpretacje, które znalazły się na wydanej w 2000 r. płycie Miłość mi wszystko wyjaśniła z muzyką zespołu. Wstęp jest wolny.

Z okazji 40. rocznicy wizyty Ojca Świętego w Krakowie Mogile otwarta została także wystawa fotografii dokumentujących to wydarzenie. Zdjęcia można będzie oglądać do 30 września.  Album „Nowa Huta – nowa ewangelizacja” można nabyć  w sklepiku Cistels na dziedzińcu klasztornym. W dniu 9 czerwca, podczas koncertu Miłość mi wszystko wyjaśniła Lubelskiej Federacji Bardów, cena albumu będzie promocyjna.

Jolanta Pawnik

ZOBACZ TAKŻE