STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / MIŁOSIERDZIE NADZIEJĄ DLA ŚWIATA – STACJA V

Miłosierdzie nadzieją dla świata – stacja V

Miłosierdzie nadzieją dla świata – stacja V
TYP WYDARZENIA: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia,
DATA ROZPOCZĘCIA: 19-12-2021 GODZINA: 15:00
PARAFIA: Kraków-Łagiewniki, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

OPIS WYDARZENIA:

W czwartą niedzielę Adwentu, 19 grudnia br., w Bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach odbędzie się piąta stacja comiesięcznego przygotowania do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu „Miłosierdzie nadzieją dla świata”. Tematem grudniowego rozważania przygotowanego przez abp. Marka Jędraszewskiego opartego na kolejnym fragmencie papieskiego Aktu zawierzenia „Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka” są słowa „Człowiek w świecie”.

– Zapraszamy do wspólnej modlitwy w Bazylice w najbliższą niedzielę o 15.00 w czasie Godziny Miłosierdzia oraz Mszy świętej o godz. 15.20 – mówi ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.  Od czasu nastania pandemii włączyliśmy odmawianie Aktu zawierzenia w modlitwę w Godzinie Miłosierdzia. Ze szczególną mocą wypowiadamy każdego dnia te słowa: „Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka” – dodaje.

Zapraszamy wszystkich do duchowej łączności z Łagiewnikami:

  • Godzina Miłosierdzia: TVMiłosierdzie (www.milosierdzie.pl) i na kanale YouTube, w Telewizji EWTN Polska oraz w Telewizji Republika.

  • Msza święta o godz. 15.20: TVMiłosierdzie (www.milosierdzie.pl) i na kanale YouTube oraz w Telewizji EWTN Polska.

Przygotowanie do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu zostało zainaugurowane podczas sierpniowej Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Od tego czasu – co miesiąc – w niedzielę po 17 dniu miesiąca – trwa modlitwa z rozważaniem poszczególnych słów papieskiego Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Do tej pory do przygotowań dołączyło już ponad sto miejsc kultu Bożego Miłosierdzia ze wszystkich kontynentów.

Zainteresowanych otrzymywaniem materiałów z przygotowania do 20. rocznicy zawierzenia świat Bożemu Miłosierdziu prosimy o przesłanie prośby na adres mailowy: info@milosierdzie.pl

ZOBACZ TAKŻE