STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

PARAFIA: Kraków, Bazylika Mniejsza Świętej Trójcy

ORGANIZATOR: DDM Przystań
OPIS WYDARZENIA:

Wędrujemy za Jezusem słuchając Jego przejmującej modlitwy w Ogrodzie Oliwnym. Stajemy w pałacu Piłata wsłuchani z niedowierzaniem w odgłosy przelewającej się wody, w której namiestnik cesarza obmywa ręce. Stajemy w tłumie, z którego wydobywa się złość i frustracja wylewana na Jezusa. Na szczęście są również Ci, którzy okazują współczucie ubrane w przejmujące pieśni Mamy Jezusa i Weroniki. Jest Szymon z Cyreny, który wyrwany z tłumu, niechętnie, ale jednak pomaga. Są kobiety, ich płaczu nie słychać, ale których żal wyrażony jest w rozdzierających serce odgłosach kołatek. Na wszystko to patrzymy już nie tylko oczami wyobraźni ale uczestnicząc przez niemal wszystkie nasze zmysły. Przez te wszystkie wydarzenia przeprowadza na stara pieśń pasyjna „Ogrodzie Oliwny”, słowa Ewangelii Mateusza oraz gesty, które na długo zapadają w pamięć.

Zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu, po Mszy u ojców dominikanów o godz. 19:30.

DDM Przystań

Wydarzenie na Facebooku