STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / MODLITEWNE PRZYGOTOWANIE DO BEATYFIKACJI HANNY CHRZANOWSKIEJ

Modlitewne przygotowanie do beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej

TYP WYDARZENIA: Wydarzanie naukowe,
DATA ROZPOCZĘCIA: 28-01-2018 GODZINA: 18:00
PARAFIA: Kraków, Parafia św. Mikołaja

PROWADZĄCY: bp Jan Zając, pani Helena Matoga
WWW: www.chrzanowska.diecezja.pl
OPIS WYDARZENIA:

MODLITEWNE PRZYGOTOWANIE DO BEATYFIKACJI SŁUŻEBNICY BOŻEJ HANNY CHRZANOWSKIEJ W KOŚCIELE ŚW. MIKOŁAJA W KRAKOWIE

w niedzielę 28 stycznia w kościele św. Mikołaja w Krakowie bp Jan Zając – Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Beatyfikacji Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej – odprawi Mszę św. w ramach przygotowań do uroczystości beatyfikacji. Po Eucharystii pani Helena Matoga – wicepostulatorka procesu beatyfikacyjnego – wygłosi konferencję na temat przyszłej błogosławionej.

W dniu 28 kwietnia w Bazylice Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach będzie miała miejsce beatyfikacja Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej. Ta przyszła błogosławiona, opierając wszystko na Bożej łasce, w myśl słów „radość dawania”, całe swoje życie poświęciła posłudze chorym, ubogim i opuszczonym.

Po latach, odkrywając na nowo ponadczasowe dzieło zapoczątkowane przez przyszłą błogosławioną, chcemy jak najlepiej przygotować
się do uroczystości jej beatyfikacji. Wyjątkową sposobnością do tego będą Msze św. w kościele św. Mikołaja w Krakowie, gdzie
znajdują się doczesne szczątki Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej. Odbędą się one 28 stycznia, 28 lutego i 28 marca, o godz. 18:00. Po zakończeniu Mszy św. w każdym miesiącu przewidziana jest konferencja na temat nowej błogosławionej.

Podczas najbliższego spotkania w niedzielę 28 stycznia Mszę św. odprawi Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Beatyfikacji, bp. Jan Zając, a po niej konferencję wygłosi pani Helena Matoga, wicepostulatorka procesu beatyfikacyjnego.

ks. Paweł Gałuszka