STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / MODLITWA O POKÓJ NA UKRAINIE

DATA ZAKOŃCZENIA: 06-12-2018 GODZINA: 22:00
MIEJSCE: Cerkiew Podwyższenia Krzyża Świętego, ul. Wiślna 11, Kraków
OPIS WYDARZENIA:

„Boję się, że nie wrócę do domu”, „Tam jest cała moja rodzina”, „Dzieją się straszne rzeczy”. Ostatnio często możemy usłyszeć tego typu obawy padające ze stron przyjaciół i znajomych z Ukrainy, którzy obecnie mieszkają w Polsce. Długotrwały konflikt i wprowadzony stan wojenny stanowią odzwierciedlenie najgorszych obaw i strachu. Strachu o własną ojczyznę, rodziny i bliskich. Strachu, który towarzyszy codziennie i nic nie wskazuje na to, że zniknie. W trudnych momentach nie brakuje jednak nadziei na odmianę sytuacji oraz siły pochodzącej od wsparcia drugiego człowieka.

Dlatego chcemy się wspólnie modlić. Modlitwa o Pokój jest czymś niezwykłym. Stanowi czas, który jednoczy i przynosi uwolnienie. Zapraszamy na nią każdego, kto doświadcza lęku o ojczyznę, kto jest ofiarą konfliktu, jak i wszystkich, którym sytuacja na Ukrainie nie jest obojętna.

Modlitwa odbędzie się w czwartek, tj. 06.12.2018r o godzinie 20:00 w Cerkwii Podwyższenia Krzyża Świętego (ul. Wiślna 11) w Krakowie. Będzie między innymi adoracja Krzyża i śpiew Taize.

Zapraszamy chętnych do śpiewu – Paulina Szymańska będzie koordynować chór, proszę się do niej zgłaszać.

Po modlitwie wysłuchamy świadectwa ofiary obecnego konfliktu na Ukrainie. Będzie również czas na rozmowy, poczęstunek i ciepłą herbatę.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/385113805565473/