STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / MODLITWA ZA ZRANIONYCH W KOŚCIELE

DATA ROZPOCZĘCIA: 24-10-2021 GODZINA: 17:00
PARAFIA: Kraków, Sanktuarium Świętego Jana Pawła II

OPIS WYDARZENIA:

– W niedzielę 24 października 2021 r. spotkamy się ponownie w Sanktuarium św. Jana Pawła II, żeby po raz dziewiąty modlić się wspólnie za osoby, które doświadczyły wykorzystania seksualnego przez duchownych Kościoła Katolickiego. Wydarzenie rozpoczniemy od mszy świętej w intencji osób skrzywdzonych, która zostanie odprawiona o godzinie 17:00 w kościele górnym. Natomiast modlitwę, którą otoczymy osoby zranione, rozpoczniemy ok. godziny 18:00 w sali konferencyjnej budynku “Fides” – zapraszają organizatorzy.

Modlitwa i spotkanie będą transmitowane.

Wydarzenie organizowane jest w Krakowie cyklicznie od czerwca 2019 r. z inicjatywy świeckich katolików z Krakowa. Sanktuarium św. Jana Pawła II również włączyło się w organizację.

– Jesteśmy przekonani, że szczera i pokorna modlitwa za skrzywdzonych, często niezrozumianych w swoim bólu, wyrasta z sedna naszej wiary w Jezusa Chrystusa, który przyjął na siebie ludzkie cierpienie. Zapraszamy na to wydarzenie osoby, które zmagają się ze zranieniem wykorzystania seksualnego oraz tych, którym szczególnie bliska jest myśl o naszych zranionych braciach i siostrach, którzy pragną zapewnienia, że ich Kościół troszczy się o nich. Wszystkich chcących modlić się razem z nami w intencji uzdrowienia skrzywdzonych zapraszamy do wzięcia udziału w naszej modlitwie na żywo lub online 24 października do udostępniania wydarzenia – mówią organizatorzy.