STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / MODLITWA ZA ZRANIONYCH W KOŚCIELE KATOLICKIM

DATA ROZPOCZĘCIA: 21-06-2020 GODZINA: 18:00
PARAFIA: Kraków, Sanktuarium Świętego Jana Pawła II

OPIS WYDARZENIA:

W niedzielę 21 czerwca 2020 r. w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie odbędzie się po raz kolejny Modlitwa za Zranionych w Kościele katolickim.

Jesteśmy przekonani, że szczera i pokorna modlitwa za skrzywdzonych, często niezrozumianych w swoim bólu, wyrasta z sedna naszej wiary w Jezusa Chrystusa, który przyjął na siebie ludzkie cierpienie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem, którzy w modlitwie chcą towarzyszyć ofiarom nadużyć seksualnych w Kościele katolickim – przez nasze spotkania, organizowane raz na kwartał, chcemy dać znać wszystkim zranionym, że nie są sami i że Kościół się za nich modli.

Spotkanie będzie miało następujący przebieg:

Godz. 18.00 – Msza święta w intencji osób skrzywdzonych wykorzystaniem seksualnym w Kościele katolickim.

Godz. 19.00 – Modlitwa za zranionych w Kościele katolickim, którą poprowadzi ks. Artur Chłopek, duszpasterz pokrzywdzonych z powodu wykorzystania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne w Archidiecezji Krakowskiej. Transmisja LIVE na kanale YouTube Sanktuarium św. Jana Pawła II.

Godz. 19.30 – Rozmowa z Ewą Kusz, psychologiem. Spotkanie będzie miało formę pytań i odpowiedzi, podczas którego każdy będzie mógł zabrać głos.

Organizatorami spotkania modlitewnego są świeccy katolicy z Krakowa.

Link do wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/421535372063146/